SİNOPLU MUHTARLAR MECLİS’TE

          CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz Sinop Merkez İlçe muhtarlarını Ankara’da ağırladı. CHP Grup toplantısına katılan muhtarlar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 10 maddelik muhtarlar ile ilgili yapacakları düzenlemeleri olumlu bulduklarını dile getirdiler.
       Sinop Merkez İlçe muhtarları Ankara’ya çıkartma yaptı. CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’i Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ziyaret eden muhtarlar, CHP Grup Toplantısı öncesi Karadeniz ile Türkiye gündemi üzerine değerlendirmede bulundular. Ziyaretleri için muhtarlara teşekkür eden Sinop Milletvekili Karadeniz, muhtarların Sinop’un temel taşları olduğunu söyledi.


         Karadeniz; “Muhtarlarımız kimi zaman köylüsünün, mahallelisinin kötü gününde sığınacağı bir limandır. Kimi zaman elinde kazma kürek köyünün, mahallesinin işini yapandır. Bayramlarda, düğünlerde, cenazelerde, acıların ve mutlulukların paylaşıldığı her yerde muhtarlarımız vardır. Muhtarlarımızın sorunlarını çözmeden milletin sorunlarını çözmek kimsenin harcı değildir. Biz, bugüne kadar muhtarlarımıza verilmeyen gerekli önem ve desteği vereceğiz. Muhtarlarımızın sorunlarının çözümüne yönelik kanun teklifleri çalışmalarımı Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunmuştum. Daha önemli çalışmalar için hazırlıklarımız var.”
             Sinop Merkez İlçe muhtarları CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay’ı ziyaret ettikten sonra CHP Grup Toplantısına katıldılar. Grup toplantısı konuşmasının önemli bir kısmını muhtarlara ayıran CHP Lideri Kılıçdaroğlu, CHP’nin muhtarlık kurumunu demokrasinin ana omurgası haline getirmek için hazırladığı çalışmayı anlattı. Muhtarlarla ilgili olarak vaatlerini 10 maddede açıklayan Kılıçdaroğlu, seçimle gelen muhtarların bir kanunu olmadığını, 105 maddeden oluşan bir muhtarlık kanun taslağı hazırladıklarını bildirdi. “Türkiye’de nerede muhtar varsa orada bir muhtarlık evinin olması lazım” diyen Kılıçdaroğlu, “Köy tüzel kişilikleri yeniden inşa edilmek zorunda” dedi.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest