ÖZÜR BEKLİYORUZ!

     CHP Sinop İl Başkanı Barış Ayhan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, CHP İl Başkanlarının şehit cenazelerine alınmaması yönündeki talimatına tepki gösterdi. Ayhan; “Toplumu şehit cenazeleri üzerinden ayrıştırmaya dönük bu kışkırtıcı açıklamaları kınıyor, AK Parti’den konuyla ilgili derhal özür bekliyoruz” dedi.
     CHP Sinop İl Başkanı Barış Ayhan, yaptığı yazılı açıklama ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarına tepki gösterdi. Yapılan açıklamanın sorumsuz, hadsiz ve bölücü söylemler içerdiğini belirten CHP İl Başkanı Barış Ayhan, Bakan Soylu’nun bölücü terör örgütlerinin diliyle konuştuğunu iddia etti. Ayhan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Valilere talimat gönderdim. Şehit cenazelerine CHP İl Başkanlarını almayacaksınız” şeklinde bir açıklama gerçekleştirmiştir. Hangi hakla, nasıl bir akılla gerçekleştirildiği belli olmayan bu açıklama sonrasında da Bursa’daki şehit cenazesinde partimize yönelik bir saldırı yapılmıştır.”

      Ayhan; “Sorumsuz, hadsiz ve bölücü söylemler, memleket için canlarını feda eden askerlerimizin cenazelerine gölge düşürmüştür. Sayın Soylu’nun dehşet verici bu açıklamalarıyla terör örgütlerinin ülkemiz üzerindeki planları birebir örtüşmektedir. Toplumsal ayrışmayı derinleştiren ve vatandaşlarımız arasında tehlikeli gerginliklere yol açabilecek bu tutum terör örgütlerine hizmet etmekten başka bir şey değildir. Toplumu şehit cenazeleri üzerinden ayrıştırmaya dönük bu kışkırtıcı açıklamaları kınıyor; AK Parti’den konuyla ilgili derhal özür bekliyoruz.”

 

ŞEHİTLERİMİZİN CENAZELERİNE KATILMAK İÇİN SAYIN SOYLU’DAN İZİN ALACAK DEĞİLİZ! 

     “CHP il başkanları olarak hiçbir askerimizin şehit olmaması, ülkemizin şehit acısı yaşamaması tek arzumuzdur. Bizler bu vatan için hayatlarını kaybeden şehitlerimizin cenazesine katılmak için Sayın Soylu’dan izin alacak değiliz. Askerlerimiz, Sayın Soylu için değil hepimizin üzerinde yaşamaktan gurur duyduğu bu ülke için canlarını vermiş; şehit düşmüştür. İçişleri Bakanı’na haddini bilmesini ve bölücü terör örgütlerinin diliyle konuşmaktan vazgeçmesini tavsiye ediyoruz.”

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest