250 GR EKMEK 1,50 TL OLDU

Sinop İli ve İlçelerinde ekmeğe zam geldi. Ekmekte 50 kuruş olan zam tutarının simit ve diğer unlu mamulleri de etkilemesi bekleniyor. Üreticiler ekmeğe uzun süredir zam gelmediğini ancak enflasyonun sürekli arttığını belirterek, bu zammın haklı olduğunu savunuyor.
Öte yandan, Ekmeğin fiyatı geçtiğimiz aylarda 250 gramı 1TL den satılıyordu. Birçok ilde zamlar aylar öncesinden gelmesine rağmen İlimizde vatandaşımızın zor durumda kalmaması ve ramazan ayınında etkisi ile zam konulmadan satışına devam edilmişti.Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odasının almış olduğu karar ile 250 gram ekmek 1,50 TL olacak şekilde satışına karar verildi.
Durağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necati Topçu yaptığı açıklamada yapılan zammın gerekli olduğunu , fırıncı esnafının enflasyon ve giderdeki zam artışı nedeni ile zor durumda kaldığını belirtti.“Amaç Esnafın yükünü hafifletmek”Un ve ekmek yapımında kullanılan ürünlere gelen zamlar karşısında fırıncılar bu zor durumdan kurtulmanın yollarını aradıklarını ama bir çare bulamadıklarının altını çizdi.Bir çok esnaf alınan borçlar ile işlerini sürdürdüklerini bir çok firmanın veresiye un ve diğer ürünlerin satışını durdurduklarını mecbur zammın kaçınılmaz olduğunu belirttiler.
Yapılan zam hafta içi yürürlüğe girdi.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest