“KOCA BİR FİL KARINCAYA KARŞI!”

Ekonomi can çekişiyor.
Ülke İstanbul seçimlerine kilitlendi.
YSK’nın hukuksuz kararını epey yazdık.
Ekranlar adaylarla yatıp kalkıyor. İmkanlar ise tek bir adayın lehine.
Devletin imkanları, medya ordusu vesair.
Binali Yıldırım bu imkanlarla aday.
İftiralar, yalanlar da havada uçuşuyor.
Bunlardan bir tanesini paylaşmak istedim. Çünkü sonuna kadar izlemiştim programı. Düpedüz iftira çalışması var.

Yer: Arnavutköy..
İmamoğlu sabırla anlatıyor..
AKP’lilere de insan gibi yaklaşıyor..
İnsan gibi, adam gibi anlatıyor..
Kırmadan, dökmeden, üslupluca.
Ve bir pizzacıda yaşanıyor alttaki diyalog. İmamoğlu pizzacıya gerçek olanı canlı canlı gösteriyor, dinlemiyor, öfkeleniyor. A Haberi izleye izleye uyuşmuş beyin herhalde! Ama sabır denilen şey İmamoğlu’nda fazlasıyla var.

Pizzacı ile arasındaki geçen diyalog:
Pizzacı: “Siz PKK ve Fetö ile yönetecek mişsiniz!”
İmamoğlu: “Kim demiş onu? “Yok öyle bir şey. Nerde söylemişim. “
Pizzacı: “İzledim, babam da izletti.”
İmamoğlu: “Gel birlikte izleyelim”
Pizzacı: “Gerek yok ben izledim.”
İmamoğlu: Ama sen iftira atıyorsun. Hiç yakışmıyor sana çok ayıp..”
Pizzacı susuyor. Yine aynı şeyleri ifade edince;
İmamoğlu: “Sen evli misin?”
Pizzacı: “Evet evliyim.”
İmamoğlu: “Sana ve eşine iftira atılsa hoşuna gider mi?”
Pizzacı: “Kimse eşime iftira atamaz.”
İmamoğlu: “O zaman bana da kimse iftira atamaz.” Pizzacı donup kalıyor.

İşte ülkenin özeti bu..
Milleti birbirine düşman eden iftiradan beslenen kanallar ülkeyi kutuplaştırdı. Dün bende aradım bu pizzacıyı.
Telefon çaldı ve açıldı. Direkt olarak ben, “İftira atmaya utanmıyor musunuz” diye sordum. “Full Pizza” diye telefonu açan karşımdaki kişi bu sorumun ardından pat diye kapattı yüzüme. Konuşmadı bile.

Arınç’a sövenler kıvırmaya başladılar!
Türk milletiyle alay mı ediliyor?
Bu atamalar neyin sinyalidir?
AKP’lilerin dahi tescilli fetöcü dediği kişi üst düzey bir göreve getiriliyor!. Neden? Ergenekon kumpasında ordunun kozmik odalarını açan, damadı FETÖ’den yargılanan, sürekli Fetö liderine methiyeler düzen bu yolda ağlayıp sızlayan Bülent Arınç’ın Erdoğan’ın talimatıyla Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu’na atandığı basında yer aldı. Bu kurulun görevi nedir? Ben bilmiyorum. Arınç’a o kurulda neyin sorumluluğunu verildi onu da bilmiyoruz. Bu arada eski bakanlardan Abdülkadir Aksu, Faruk Çelik ve Mevlüt Uysal gibi isimler de kamu bankalarının başına getirildi. AKP’nin İBB adayı Binali Yıldırım da, damadı FETÖ’den tutuklanan ve kısa zaman önce görevinden alınan eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etmesinin sebebi nedir ki? Aklımızda hep cevapsız sorular, şüpheler. “Ne istedilerde vermedik!” dedikleri ve bir dönem “Hocam” diye bağırlarına basıp uğruna ülkeyi parsel parsel teslim ettikleri, adına madeni para dahi bastırdıkları, aralarında damat – kız alıp verip akraba oldukları FETÖ ile yeni bir aşkın başlama sinyali midir bu olanlar? Fetö ile mücadele gerçekten devam ediyor mu? Terörist başı Öcalan ilişkisi de buna bir diğer örnek midir? Yıllardır görüş yasağı olan Öcalan’ın avukatlarıyla görüşmesi de “yeni bir çözüm sürecinin başlangıcı mı?” sorusunu akıllara getiriyor. Bebek katili Öcalan’ın görüş yasağını kaldırıp avukatlarının imralıya gönderilmesi, hatta Öcalan’ın kardeşi için “Mehmet’i ben gönderdim” şeklindeki samimi ifadeler neyin sonucunda ihtiyaç duyulur hale geldi? Görünen o ki, Fetö ile mücadele yine muhaliflerle mücadeleye dönüyor. Tıpkı Ergenekon kumpasındaki gibi.

Vicdanım da hep “İmamoğlu” diyor..
Barzani’yi devlet arabalarında, seçim otobüslerinde gezdirip alkışlayanlara, sınırda çadır mahkemesi kurup PKK’lıları Habur’da davul zurna karşılayanlara, 100 yıllık fabrikalarımızı satanlara, Türk bayraklarını indirenlere, TC’leri tabelalardan kaldıranlara, Öcalan’ı villada yaşatanlara, kız alıp verdikleri, uğruna para bastırdıkları Fetö’yü koynunda besleyenlere, Türk ismini silenlere, Göktürkçe armaları TSK’nın kolundan sökenlere, havalimanlarında sözde Kürdistan paçavrası açanlara, PYD’nin lahmacun parasını devlet kasasından ödeyenlere, Barzani’nin memur maaşlarını ödeyenlere, ülkeyi 17 senedir tarumar edenlere sesi çıkmayanlar, 17 günlük İmamoğlu’na iftira üstüne iftira atıyorlar. Bunlar seçime kadar geçerli iftiralar. Ömrü hayatında soruşturma geçirmemiş, hakkında dava açılmamış ender siyasetçilerden biridir İmamoğlu. Yoksa bu ülkenin bakanları, emniyet mensupları, İçişleri bakanı devletin tüm kademesi çoktan cezasını verirdi. Medyada da rahat bırakmazlardı. Aynı algılar geçmiş seçimlerde Akşener’e de yapıldı. İnce’ye de yapıldı. Sonuç olarak; Seçim bitti, algıları da bitti. İmamoğlu’na 3 aydır saldırıyorlar. Sahi 3 ay öncesinde bı medya kanalları neredeydiler? Adam 5 yıldır Beylikdüzü’nde belediye başkanı değil mi? Yeni mi keşfedildi bu iftiralar?

Fetih Türk milletinin gururudur!
Peygamberimizin övgüsüne mazhar olan İstanbul’un fethinin yıl dönümünde bir çağ açıp, bir çağı kapatan Fatih Sultan Mehmed Han Hz.lerini rahmetle yad ediyorum. Allah rahmet eylesin.

Hayırlı Bayramlar
Ramazan bitiyor..
Bayram öncesi son köşe yazım..
Kadir gecenizi şimdiden tebrik ederim Elveda ey şehr-i Ramazan..
Elveda ey 11 ayın Sultanı..
Hoşgeldin mübarek Ramazan bayramı..
İsraf yapmadan, iftar yapanların..
Gösteriş yapmadan, oruç tutanların…
Lüks sofralarda zenginleri değil, garipleri ağırlayanların, çıkar ve menfaat için ensesi kalın olanları değil, yoksul ve fakir kimseleri gözetip doyuranların, kul hakkı yemeyip yedirmeyenlerin, yanlışı alkışlamayanların kısaca, tüm samimi müslüman kardeşlerimizin oruç bayramı olan, mübarek Ramazan Bayramını tebrik eder, Türk – İslam dünyamıza hayırlar getirmesini rabbimizden niyaz ederim.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest