SİNOP’A YATIRIMCI ÇEKMEK İÇİN İŞBİRLİĞİ

Karadeniz Bölgesi’nde yer alan ve Avrupa Birliği üyesi olan ülkelerden Sinop’a yatırımcı çekmek üzere Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA), Sinop Ticaret ve Sanayi Odası ve Türk Hava Yolları Sinop Müdürlüğü ortak çalışma kararı aldı.

Sinop Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir araya gelen Sinop TSO Başkanı Salim Akbaş, KUZKA Sinop Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Berkol Alevli ve THY Sinop Müdürü Ramazan Bingül, Karadeniz Bölgesi’nde yer alan ve Avrupa Birliği üyesi Ticaret ve Sanayi Odalarının temsilcileri ile Sinop’ta ticaret, üretim ve turizm alanlarında işbirliği çalışmalarını ele aldı.
Görüşmede Karadeniz Bölgesi’ndeki yabancı ülke Ticaret ve Sanayi Odalarının öne çıkan faaliyetleri ile Sinop TSO’nun ve Sinop ekonomik özellikleriyle uyumlu çalışmaları incelenerek, işbirliği yapmak üzere oluşturulan Ticaret ve Sanayi Odalarını içeren kısa liste KUZKA Sinop YDO tarafından Sinop TSO ve THY Sinop Müdürlüğü’nün bilgisine sunuldu.

Sinop’a yönelik yatırımcı ilgisini çekmek amacıyla gerçekleştirilecek araştırma sonunda işbirliği yapılacak yabancı Ticaret Sanayi Odalarının belirlenerek, ziyaret programı ile birlikte işbirliği çalışmalarının Temmuz ve Ağustos aylarında somut hale getirilmesi hedefleniyor. 2019 yılı içerisinde KUZKA, Sinop TSO ve THY Sinop Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilecek faaliyetler ile Karadeniz Bölgesinde ticaretin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest