Sinopspor artık ona emanet

Sinopspor’da Teknik Direktörlük görevine Ercan Kaya getirildi.Uzun yıllar yeşil sahalarda top koşturduktan sonra 2005 yılında antrenörlüğe başlayan Maradona lakaplı Ercan Kaya, Sinopspor Teknik direktörlüğü görevine getirildi.

Kaya, kulüp binasında Başkan Ayhan Özhan ve yönetim kurulu üyeleriyle yaptığı görüşmeler neticesinde kendisini mor-beyaz renklere bağlayan sözleşmeye imzayı attı. 1964 Sinop doğumlu olan Ercan Kaya, Sinopspor’da profesyonel 3.ncü lig, Kastamonu 3.lig ve köy hizmetleri spor, Sinop Telekomspor, Sinop Özel İdarespor’da uzun yıllar futbol oynadı. 2005 yılında 43 yaşında futbolu bırakan deneyimli topçu kariyerine antrenör olarak devam etti.

Çalıştırdığı takımı 2005 – 2019 yılları arasında Sinop liginde üst üste 7 kez U-19 şampiyonluğu, 4 kez U-17 şampiyonluğu, 2 kez U-16 şampiyonluğu, 1 Türkiye şampiyonası grup şampiyonluğu ve 1 kez de grup finalisti oldu. Hedefinin Sinop gençleriyle Sinopspor’un geleceğini inşa etmek olduğunu belirten deneyimli antrenör Ercan Kaya, bunu başaracak potansiyelin olduğuna inandığını söyledi.

Kaya; “Sinop halkının yapmış olduğum üst üste başarılardan dolayı imparator ve Maradona benzetmelerine layık olmak için elimden gelen her şeyi gecemi gündüzüme katarak yapacağımdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bana bu görevi layık gören başta yönetim kurulu üyelerime ve tüm Sinop halkına teşekkür ediyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

HEDEFİMİZ 3. LİG

İmza töreni sonrasında bir açıklama yapan Sinopspor Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Gazeteci-Yazar Mete Çağdaş, Sinopspor olarak hedeflerinin önce BAL Ligi ardından da 3.lig olduğunu belirtti. Çağdaş “ Hocamız Ercan Kaya ile başarıyı yakalayacağımıza inancımız sonsuz. Sinop’un gençlerinden oluşturulacak bir takım hedefledik. Özümüz ile taraftarlarımıza ve değerli Sinop halkına verdiğimiz sözü gerçekleştirecek ve Sinopspor’u hak ettiği yere taşıyacağız. Taraftarlarımızdan sabırla bizi izlemelerini rica ediyorum mutlu sona birlikte ulaşacağız ve Allah’ın izniyle 50.kuruluş yıldönümümüzde muhteşem bir etkinlikle Sinopspor’lu olmanın gururunu yaşayacağız” dedi.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest