İŞKUR’DA KURALAR ÇEKİLDİ, SURATLAR ASILDI!

İŞKUR Toplum Yararına Programların kura çekilişi
gerçekleştirildi.
İŞ KUR Durağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere alınacak olan 57 personelin kuraları noter huzurunda çekildi.
2019-2020 Eğitim Öğretim yılında Merkez- Köy okul / kurumlarında temizlik ve güvenlik personeli olarak Toplum Yararına Programı kapsamında İŞKUR tarafından başvuruları alınan 567 temizlik personeli başvurusundan 50 asil 50 yedek ve 26 güvenlik personeli başvurusundan 7 asil 7 yedek için İlçe Gençlik Merkezi Konferans salonunda Noter tarafından kura çekimi gerçekleştirildi Çekilişin kamera ile kayıt altına alınması ise dikkat çekti..
Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü personeli ve noter ile birlikte Durağan Gençlik Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen kura da kendisine iş çıkanlar sevinirken umudunu buna bağlayan fakat listeden çıkmayan işsizler ise üzüldü. Bayanların yaşa takılmadan çekilişe girmesine tepki gösterenler, çekilişin bu yönü ile adil olmadığını belirterek tepki verdiler. Gazetemize gelen vatandaşlar bayan 35 yaşa takılmazken erkekte 35 yaş aranmasının sebebi nedir? eşitlik ilkesine aykırı bu durum diyerek tepki verdiler.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest