Karakum yolu oldu inek yolu !

Sinop’ta başı boş gezen ineklerden dert yanan vatandaşlar bu işin artık çözülmesini istedi.

Sinop’ta özellikle karakum mevkisinde başı boş gezen inekler vatandaşların can ve mal güvenliğini tehlikeye sokuyor. Sürücülere zor anlar yaşatan inekler, olası bir trafik kazasına davetiye çıkartıyor.

HİNDİSTAN’A DÖNDÜK !
Günün neredeyse her saati ineklerle karşılaştığını söyleyen vatandaşlar; “ Burası Hindistan mı kardeşim? İneklerin dokunulmazlığı mı var? Karakum yolunda bisiklet kullanılıyor, yürüyüş yapılıyor. Sürücülerin kaza yapması ayrı bir problem. Hem ineklerin hem de insanların can güvenliği yok. Bu iş artık çözülmeli” diyerek tepkilerini dile getirdi.

İNEKLERİ ÇALIYORLAR !
Hayvan sahiplerinide düşünen Sinoplular “Gece saatlerinde kimliği belirsiz kişilerin karakum yolunda inekleri kapalı kasa kamyonetlere bindirmeye çalışıyor. Biz sahipleri sanıp ineklerininiz neden böyle başı boş bırakıyorsunuz? diye sormak istediğimizde hemen oradan uzaklaşıyorlar. Sanırım inekleri çalmaya çalışıyorlar. İnek sahipleri bence mallarına sahip çıksınlar yoksa inekleri elden gidecek” dedi.

Geçtiğimiz günlerde bu iddiayı doğruluyan bir olay yaşandı. Nisi Göletinde bir ineğin öldüğü, vatandaşların ihbarı üzerine inek leşinin oradan kaldırıldığı öğrenildi. Ölen ineğin, hırsızlar tarafından öldürüldüğü belirtildi.

Öte yandan, Sinop Belediyesi, ineklerini başı boş bırakan sahiplerine kabahatler kanunundan ceza kesiyor ancak, cezayı ödeyen mal sahipleri tekrar ineklerini saldığı öğrenildi.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest