Sinop Valisi Köksal Din Görevlileri Haftası Kaynaşma Kahvaltısına Katıldı

Sinop Valisi Köksal Şakalar, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle düzenlenen kahvaltı programına katıldı.

Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelinde Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle düzenlenen kahvaltı programı sonrasında Kuran-ı Kerim Tilavet edildi.Okunan Kuran-ı Kerim Tilavetinin ardından Din Görevlileri adına Bostancılı Mahallesi Camii İmam Hatibi Abdullah Çınar bir konuşma yaptı.

Daha sonra selamlama konuşması yapan İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’in akabinde yaptığı konuşmaya; din görevlilerinin her zaman önemli bir misyon üstlendiğini belirterek Vali Köksal Şakalar,” Bilinçli bir neslin yetişmesinde öğretmenler kadar din görevlilerinin de önemi çok büyük. İmamlar halkın her derdinde yanında görmek istediği insanlardır. Düğününde, cenazesinde, kavgasında, barış yemeğinde halk hepsinde imamları yanında görmek ister. Sadece dini hususlarda değil, yerine göre ailevi meselelerde dahi imamların fikri alınır. Bu sebeple hocalarımızın kendilerini sürekli yetiştirerek, hayatın içinde her konuda fikir sahibi olacak hale gelmesi ve kendilerini sürekli yenilemeleri gerekmektedir.

Bu vesileyle hepinizin haftasını kutluyor, bu haftanın barış ve kardeşliğin hüküm sürmesi ve devam etmesine vesile olmasını diliyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest