Boyabat TSO Başkanı Orhan Çakır; “Biz devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz”

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası, Sinop Baro Temsilcisi, Boyabat Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Marangozlar ve İnşaatçılar Esnaf Sanatkârlar Odası, Şoförler ve Otomobilciler Odası ile MEMUR-SEN, KESK ve TÜRKİYE KAMU-SEN’e bağlı sendikaları Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Başkalığına açıklama yaptı.

Yapılan ortak basın açıklamasını Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Orhan Çakır gerçekleştirdi. Açıklamada Başkan Çakır, şunları söyledi.
”Değerli Basın Mensupları,
Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası, Sinop Baro Temsilcisi, Boyabat Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Marangozlar ve İnşaatçılar Esnaf Sanatkârlar Odası, Şoförler ve Otomobilciler Odası ile MEMUR-SEN, KESK ve TÜRKİYE KAMU-SEN’e bağlı sendikalar olarak bugün buradayız.
81 İl’de aynı anda tüm Odalar ve Borsalarla birlikte bu açıklamayı yaparak, sizler aracılığıyla hem ülkemiz, hem de dünya kamuoyuna sesleniyoruz. Türkiye, 9 Ekim 2019’da Suriye sınırı üzerinde “Barış Pınarı” adı verilen sınır ötesi harekât başlatmıştır.Amaç, hem ülkemiz sınırlarının güvenliğini sağlamak, hem de ülkemiz ve bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmaktır. Bu bölgeyi PKK/PYD/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütlerinden temizleyerek, Suriye halkını teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmak, bölgede huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis etmektir. Bizler devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz. Zira Türkiye, uluslararası kurallardan doğan hakkını kullanmıştır” dedi.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest