YBO’lu Aziz Göveli’ye Karikatürde Türkiye Birinciliği

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Jeotermal Konulu Ulusal Karikatür Yarışmasında 9-14 yaş grubunda Boyabat Yaşar Topçu YBO’lu Aziz Göveli “Türkiye Birinciliği”ni kazandı.

Karikatür sanatçısı-Görsel Sanatlar Öğretmeni Aşkın Ayrancıoğlu ile iki yıldır resim ve karikatür çalışan Yaşar Topçu YBO’lu Aziz Göveli’nin Birincilik kazandığı yarışmada, İkinciliği Uşak’tan Arda Gün ve üçüncülüğü de Aydın’dan Zeynep Nur Çelik kazandı.

15 yaş üzeri kategoride ise birincilik ödülünü Kuşadası’ndan Bilal Akay kazandı. İkinci Aydın, Efeler’den Musa Kılıçaslan ve üçüncü Konya Karatay’dan Ramazan Özçelik oldu.

Yaşar Topçu YBO’da 8. Sınıf öğrencisi olan Aziz Göveli daha önce katıldığı ulusal ve uluslar arası karikatür yarışmalarından da çok sayıda ödül kazanmıştı.

Yarışmada 15 yaş altı kategoride ödül kazananlara Bisiklet, 15 yaş üstü kategoride kazananlara ise Laptop, Netbook ve tablet bilgisayar ödül olarak verilecek.

Ödül töreni ve sergi açılışı 22 Ekim’de Aydın Vali Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde yapılacak. Sergilenmeye değer görülen eserler 27 Ekim 2019 Pazar gününe kadar görülebilecek.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest