Kara, ‘Yeniden adayım’ dedi

CHP Sinop Merkez İlçe Başkanı Tolga Kara, düzenlediği basın toplantısı ile yeni kongre döneminde merkez ilçe başkanlığına yeniden aday olduğunu açıkladı.

CHP 37. Olağan Kurultay süreci başlıyor. CHP’de mahallerdeki temsilcilerin seçilmesinin ardından ilçe ve il kongrelerinin yapılmasıyla birlikte kurultay takvimi işleyecek. Yaklaşan kongre öncesinde bir basın toplantısı düzenleyen CHP Sinop Merkez İlçe Başkanı Tolga Kara, kongre sürecinde merkez ilçe başkanlığı görevine yeniden aday olduğunu açıkladı
.
GERÇEKLEŞTİRECEĞİMİZ KURULTAY BİR İKTİDAR KURULTAYI OLACAKTIR

Düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yapan CHP Sinop İl Başkanı Av. İnan Savaş Yüksel, CHP kurultayının bir iktidar kurultayı olacağını belirtti. Yüksel; “Bildiğiniz gibi kongreler takvimi başladı. 8 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında mahalle delegelerini seçeceğiz. Daha sonra 14 Aralık-27 Ocak tarihleri arasında ilçe kongrelerimiz gerçekleştirilecek. 3 Şubat-2 Mart tarihleri arasında da il kongrelerimizi yapacağız. Bunlar tüm Türkiye için geçerli olan tarihler. Sinop özelinde hangi tarihlerde yapacağımızı daha henüz belirlemedik. Tarihleri belirlediğimizde bunu kamuoyu ve sevgili partililerimizle paylaşacağız. Yerel seçim sonuçları ve son günlerde yapılan anketler gösteriyor ki yaptığımız kongreler neticesinde gerçekleştireceğimiz kurultay bir iktidar kurultayı olacaktır. Sadece parti yönetecek kadroları değil, belki de Türkiye’yi yönetecek kadroları seçeceğiz. Bu sebeple, bu süreçleri birlik ve beraberlik içerisinde atlatmamız gerekiyor. Mutlaka CHP’nin parti içi demokrasisine yakışır eleştiriler olacaktır. Ama bu eleştirileri mümkün olduğunca sevgi diliyle yapacağız. Tolga kardeşimizde bu kongre takvimi içerisinde bugün basın toplantısı gerçekleştiriyor. Ben kendisine hayırlı olsun diyorum. Çıkmış olduğu yolda başarılar diliyorum” dedi.

PARTİMİZ VE SİNOP İÇİN ADAYIM
Toplantıda daha sonra söz alan CHP Sinop Merkez İlçe Başkanı Tolga Kara, yaklaşık 1 yıllık görev süresi içerisinde örgüt üyelerinin yoğun desteğiyle ciddi bir başarı elde ettiklerini belirterek yeni dönemde aynı motivasyonla yollarına devam etmek istediklerini belirtti. Kara; “31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesinde, iki dönemdir CHP Sinop Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürüten sn. Aysun Özsönmez’in Belediye Meclis Üyeliği adaylığı için istifası üzerine, yönetim kurulumuzun kararıyla CHP Sinop Merkez İlçe Başkanı olarak seçildim ve göreve başladım. Göreve başladığımız süreçte, Aralık ayının başında yapılacak bir Belediye Başkanlığı Eğilim Yoklaması seçimi ve Ocak ayında yapılacak Belediye Meclisi ile İl Genel Meclisi Eğilim Yoklaması seçimleri bulunmaktaydı. Bu nedenle göreve geldiğimiz gün itibariyle yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte yoğun bir çalışma temposu içine girdik. Zira Sinop CHP Belediye Başkan adayını eğilim yoklaması neticesinde belirleyecek 3 ilden biriydi. Bu durumun öneminin bilinciyle adil ve eşit bir seçim ortamının sağlanması için özenle hareket etmemiz gerekti.

Yakalanan başarı ve örgütte doğan heyecana paralel olarak, Merkez ilçede 300 civarında yeni üyemizin olduğunu da mutlulukla paylaşmak isterim. Biz CHP ailesine katılımı arttırmak, iktidar yürüyüşünde olan partimizin Sinop’ta da oyunu arttırmak için gerekli heyecana, özveriye ve fikirlere sahip olduğumuzu biliyoruz” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest