Şehit Astsubay Şenel Ağıl Çocuk Parkı Düzenlenen Törenle Açıldı

Sinop Valisi Köksal Şakalar, 27 Haziran 2017 tarihinde Şırnak’ın Uludere ilçesinde şehit olan Astsubay Şenel Ağıl’ın anısına Sinop Belediyesi tarafından yapılan Şehit Astsubay Şenel Ağıl Çocuk Parkı açılış törenine katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan açılış töreninde Şehit Astsubay Şenel Ağıl’ın eşi Nermin Ağıl ve Belediye Başkanı Barış Ayhan birer konuşma yaptı.

Şehit Astsubay Şenel Ağıl’ın eşi Nermin Ağıl ve Belediye Başkanı Barış Ayhan’ın yaptığı konuşmaların ardından Sinop Valisi Köksal Şakalar yaptığı konuşmada; “Bugün Cumhuriyetimizin 96. Yılı kutluyoruz. Bir devlet için en önemli, en büyük bayram. Bir taraftan da devlet için, Cumhuriyet için, bayrak için, okunan ezanlar için bedeller olarak gördüğümüz şehitlerimiz ve gazilerimiz var. İşte Şehit Şenel Ağıl Astsubayımız da o şehitlerimizden bir tanesi. Allah rahmet eylesin, mekanını cennet eylesin.

Şehidimiz arkasında iki tane aslan parçası aslan gibi iki delikanlı bıraktı. Onlar şimdiden asker kıyafetlerini giymişler. İnşallah bu millet için, bu devlet için çok faydalı evlatlar olacaklar. Babaya uygun, babaya yakışır evlatlar olacaklar. Bu devlete bu millete hizmet edecekler. Şehitlerimizin bizlerden beklediği bir dua, bir de vefa. Onlara zaten her zaman duacıyız, vefasını da sağ olsunlar Belediye Başkanımız göstermişler. Çocukları için en güzel hediye bir çocuk parkına babalarının ismini vermişler. Sözlerimi bitirirken Allah Devletimizi daim etsin. Şehitlerimizin mekanını cennet etsin. Şehitlerimizden geriye kalanlar bizim ve devletimizin emanetidir. Allah onlara sağlık sıhhat nasip etsin. Hepinize saygı ve selamlarımı sunuyorum.” dedi.

Sinop Valisi Köksal Şakalar, konuşmasının ardından Belediye Başkanı Barış Ayhan, protokol üyeleri ve Şehidimizin eşi Nermin Ağıl ve çocukları ile birlikte Şehit Astsubay Şenel Ağıl Çocuk Parkının açılışını gerçekleştirdi.

Şehit Astsubay Şenel Ağıl Çocuk Parkı açılış törenine Sinop Valisi Köksal Şakalar’ın yanı sıra, Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Personel Bnb. Cevdet Alper Batu, Belediye Başkanı Barış Ayhan, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Nihat Dalgın, Vali Yardımcısı Abdullah Şahin, İl Emniyet Müdürü Cahit Şahin, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Hakan Başakcı, 72. Sahil Güvenlik Bot Komutanı S.G. Yüzbaşı Koray Kemiksiz, Kurum Müdürleri, Şehidimizin ailesi ve vatandaşlar katıldı.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest