GELECEĞİMİZ YEŞİLLENECEK

Durağan Aşağı Karacaören Köyü mevkisindeki ağaçlandırma bölgesinde, Tarım ve Orman Bakanlığının “Yarınlar Nefessiz Kalmasın” daha yeşil bir Türkiye için 11 Kasım 2019 Pazartesi saat 11:11’de “11 Milyon Fidan Dikim” etkinliği kapsamında düzenlenen törende, yüzlerce kişinin katılımıyla binlerce fidan dikimi yapıldı.

Fidan dikme işlemlerinin ardından Dikim işlemini gerçekleştiren öğrenciler diktikeri ağaçlara kendi isimlerini verdiler. Eş zamanlı olarak tüm ilkede gerçekleştirilen etkinlikte milyonlarca fidan toprakla buluştu.
İl Merezinde gerçekleştirilen etkinlikte ise birçok belediye başkanı ve milletvekili bir araya geldi.Etkinliiğe canlı yayınla bağlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Sinop’ta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un katılımı ile gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğine canlı bağlantıyla katıldı. Milli Ağaçlandırma Günü “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” kampanyası kapsamında 81 ilde 11 milyon fidan toprakla buluştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen 11 milyon fidan dikimi etkinliğinin başlatıldığı Ankara’nın Yenimahalle ilçesindeki Batıkent Çakırlar mevkisinde kampanyaya start verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sinop, Şırnak, Aksaray, Antalya ve Konya’daki törenlere de canlı bağlantıyla katılarak bu illerde de kampanyayı bizzat kendisi başlattı.

 

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest