JANDARMA PERSONELLERİNE KARA AVCILIĞI KANUNU VE BİYOKAÇAKÇILIK EĞİTİMİ.

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü Sinop İl Şube Müdürlüğü tarafından, İlçe Jandarma Komutanlığı Personellerine yönelik, Kara Avcılığı Kanunu ve Biyokaçakçılık konularında eğitim verildi.

Sinop’ta, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü Sinop İl Şube Müdürlüğünce Erfelek, Boyabat ve Ayancık İlçe Jandarma Komutanlıklarında görevli personellere yönelik, “4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu ile Biyokaçakçılık” eğitimleri düzenlendi. Erfelek İlçe Jandarma Komutanlığı’nda gerçekleşen eğitime 8, Boyabat İlçe Jandarma Komutanlığı’nda gerçekleşen eğitime 9, Ayancık İlçe Jandarma Komutanlığı’nda gerçekleşen eğitime ise 17 personel katıldı. DKMP İl Şube Müdürlüğü ilgili personelince gerçekleştirilen eğitimlerde, koruma altında olan ve avına izin verilen hayvanlar, av günleri, avda kullanılması yasak olan araç ve gereçler, avlanma limitleri, avlanmaya yasak alanlar, biyokaçakçılık ve CİTES sözleşmesi hakkında bilgiler aktarıldı.

Sorumluluk sahalarında gerçekleştirilecek koruma kontrol faaliyetlerine ilişkin işbirliği planlamalarının ardından eğitimler sona erdi.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest