ULU ÖNDER ATATÜRK ÖLÜMÜNÜN 81. YILDÖNÜMÜNDE ANILDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 81. yıldönümünde Sinop’ta çeşitli etkinliklerle anıldı. Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu dakikalarda tüm yurtta olduğu gibi Durağan’da da hayat durdu. Etkinlikler kapsamında ilk tören İlçe Kaymakamlık Binası Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni ile gerçekleştirildi.
Törene İlçe kaymakamı Osman ÇELİKKOL, Durağan Belediye Başkanı Ahmet KILIÇASLAN, Durağan Cumhuriyet Başsavcısı Halil İbrahim ŞENCİN, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluş amirleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.
Belediye Başkanı KILIÇASLAN yaptığı açıklamada “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 81’nci yıldönümünde minnetle şükranla yâd ediyorum.Bugün büyük Türkiye yolunda hızla ilerleyen ülkemiz, demokratik hak ve özgürlükler alanında büyük mesafeler kat ederek dünyanın en saygın ülkeleri arasında yer almıştır.
Demokratik iradesi daha çok güçlenen Türkiye şimdi her zamankinden daha fazla emniyet ve güvenle geleceğe yürüyen bir ülke olma yolunda büyük mesafeler almaktadır.Milletimiz, Cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıkmaya devam edecek, Türkiye Cumhuriyeti bütün engellemelere rağmen tek yürek halinde tarihi yükselişini sürdürecektir. Bu düşüncelerle, Atatürk’ün milletimiz ile açtığı aydınlık yolda hızla ilerleyebilmenin, özgür, çağdaş, gelişmiş bir Türkiye’yi gelecek nesillere bırakabilmenin temennisi ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve saygı ile anıyorum.”dedi.
11 Kasım tarihinde Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında Durağan 75. yıl Cumhuriyet YBO ‘nda düzenlenen etkinlik duygulu sahneler yaşattı. Minik yüreklerin Atatürk’e özlemi ve sevgisi ile donattıkları salon görülmeye değerdi..

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest