GENÇLER EĞLENEREK ÖĞRENİYOR

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Sinop şubesi benim kulübüm Yeşilay projesi kapsamında Cumhuriyet İlkokulu ve Seyit Bilal Ortaokulunda yaptığı etkinlikle bağımlılıklar ve sağlıklı yaşam konusunda hem bilgilendiler hem de eğlendiler.
“Benim Kulübüm Yeşilay” projesinde etkinlikler İlkokul üçüncü ve dördüncü sınıflar ile Ortaokullarda 5,6, 7.Sınıflara yönelik olarak Sinop Üniversitesi Genç Yeşilay Kulübü üyesi Gönüllüler ile birlikte düzenleniyor.

Okullarda Yeşilay kulüplerini kurmak var olanlarını da canlandırmak amacıyla öğrencilere bağımlılıktan korunmaya yönelik eğitim verilmesi ile kendi okullarında Yeşilay kulübünü kurmaları için gerekli desteklerin sağlanmasını hedefleyen projede okul çağındaki çocukların ileride üniversitede okumak istedikleri fakültelere halen devam eden abi ve ablalarının rol model olmasının çok önemli olduğunu belirten Yeşilay Sinop Şube Başkanı Erkal Boz proje ile ilgili yaptığı açıklamada; “ bu çalışmayla üniversite öğrencilerinin ileride atılacaklara Hayata bir hazırlık olması ve bağımlılıktan uzak bu gençlerin okul öğrencilerine kendilerine teklif edilecek birtakım nesnelere bugünden “Hayır” diyebilmeyi öğretmek amacındayız” dedi
Projeye İçişleri Bakanlığı destek veriyor
Çocuk ve gençlerimizin proje kapsamında hem eğlenmesini hem öğrenmesini ve bu arada bağımlılıklara karşı kendi yaş guruplarına uygun olarak onları bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz. Projeye verdikleri desteklerden dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız başta olmak üzere tüm İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ile Seyit Bilal Ortaokulu müdürü Hasan Özdemir e Cumhuriyet İlkokulu müdürü Aydın Yılmaz hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Proje kapsamında ortaokul öğrencileri ekip çalışmalarıyla afiş tasarımı, resim ve karikatür yapılması, gruplar halinde yapbozlar ile çalışılması ve Tütün dumanı maruziyetine dikkat çekmek için temiz akciğer etkinliği gibi faaliyetler yapılıyor. İlkokullarda ise benim şeklini çiz sebzeler meyveler ve mevsimler çalışmaları ile çocukların sağlıklı Hayat konusunda bilinçlendirmeleri yoluna gidiliyor. Etkinliklerin sonunda tüm öğrencilere katılım belgesi veriliyor.
Bu yıl projemize İçişleri Bakanlığı destek veriyor diyen Başkan Boz, il genelindeki diğer Okullara da projenin uygulamasının yapılacağını belirtti.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest