İŞÇİYE ZAM, GELECEĞE DESTEK VERİYOR..

Ayancık Belediyesi ve Hizmet İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandıktan sonra rekor zamla emekçinin yüzünü güldürdü. En düşük işçi maaşına 900 TL. Zam vermişti..
Diğer yandan bu yıl LGS’ye girecek öğrencilere 5 kitaptan oluşan setle sınavlara hazırlık seti hediye etmeye hazırlanıyor. Bu güne kadar eğitim noktasında köy okulları dahil bir çok okulun ihtiyacını karşılayan Kaya, öğrencilerin kendi seviyesinde Mustafa Kemal Atatürk’ün eseri geleceğe bıraktığı NUTUK’u her öğrenciye hediye etti.
İlçedeki tüm okul öğrencileri belirli periyotlar dahilinde Anıtkabir ve Çanakkale’ye götüren Kaya, yaz ayında da tüm ev hanımlarını Anıtkabir ve Çanakkale’ye götüreceğini söyledi.

Başkan Kaya, işçinin hakkını vermenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Belediyemizde görevli şirket personelimizin haklarını iyileştirmek için elimizden geleni yaptık. Bütün fırsatları ve imkanları zorladık. Adaletsiz kalkınma olmaz. Milletin cebi rahatlayacak. Başını yastığa koyunca çocuğuyla ilgili bir kaygısı olmayacak. Seçim öncesi ne söylediysem seçim sonrası da aynısı geçerlidir. Önce işçilerin yaşam standartlarını düzelteceksiniz ki o işçiden işine daha çok sahip çıkmasını ve işinde daha çok verimli olmasını bekleyeceksiniz. Bu yüzden işçi kardeşlerime yaptığımız zam analarının ak sütü gibi helal olsun.’’
Toplu sözleşmenin imzalanmasının ardından Ayancık Belediyesi Personel LTD.ŞTİ. işçileri her zaman emekçinin ve emeğin yanında olan Belediye başkanı Hayrettin KAYA’ya teşekkür etmişti.

LGS İÇİN SETLER
HAZIRLATIYORUZ!
Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya, geleceğimiz gençlerimiz için çıktık yola diyerek bu yıl LGS’ye girecek ortaokul son sınıf öğrencilerine 5 kitaptan oluşan bir set oluşturduklarını ifade ederek; “belediye olarak eğitime sürekli destek veriyoruz. Eğitimde köy okulu merkez okulu diye bir ayrımımız yok. Köy okulları dahil boya badan ve diğer ihtiyaçlarını karşılayarak okullarımızın ve velilerimizin yükünü hafifletmeye çalışıyoruz. Kısıtlı imkanlarla sınavlara hazırlanan çocuklarımıza da başarılı öğrencilerimize de destek olmak amacı ile bu yıl başlattığımız ve gelecekte de devam ettirmeyi düşündüğümüz LGS sınavlarına yönelik olarak hazırlattığımız seti yakında tüm öğrencilerimize dağıtacağız. Okullardaki deneme sınavına katılan öğrencilerimize bu setler verilecek. Daha sonra belediye olarak bizlerde bir deneme yaparak başarılı öğrencilerimizi ödüllendireceğiz. Amacımız düşünen, üreten, sorgulayan bir nesil oluşturmak. Bu gençler hepimizin bizlerde onlara verdiğimiz desteklerle hem Ayancık’a hem de ülkemize katkı sunuyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest