SİAD EXPO 2019 TAM NOT ALDI, SİTEMLER İSE KULAKLARI CINLATTI!!…

Yurt içi ve yurt dışından 130’u aşkın yatırımcı firmanın katıldığı ve Proaktif Fuarcılık organizesinde düzenlenen Sinoplu İş Adamları Fuarı SİAD EXPO 2019, Sinop iş dünyasını İFM’de buluşturdu.
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’ın da katıldığı açılış törenine İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, , AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay, MÜSİAD Üretim ve Ticaret Planlama Üst Kurulu Başkanı Dr. Oktay Dede, Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salim Akbaş, MÜSİAD Sinop Başkanı ve 25. Dönem Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak, 23. Dönem AK Parti Sinop Milletvekili Prof. Dr. Abdurrahman Dodurgalı, Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, Erfelek Belediye Başkanı Mehmet Uzun, Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy, Türkeli Belediye Başkanı Veysel Şahin, SİNDEF Genel Başkanı Hasan Dalkıran ile iş dünyasının önemli isimleri, çok sayıda yatırımcı iş adamı, siyasetçi ve vatandaşlar katıldı.
SİAD Genel Sekreteri Barbaros Baltacı’nın sunuculuğunu yaptığı SİAD EXPO açılış töreninde sırasıyla; Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salim Akbaş, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, MÜSİAD Üretim ve Ticaret Planlama Üst Kurulu Başkanı Dr. Oktay Dede, SİAD Genel Başkanı Rafet Orhan, İçişleri Bakan Yırdımcısı Mehmet Ersoy, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş ile Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan birer konuşma yaptı. Ardından Sinoplu İş Adamları Derneği’nin (SİAD) eski genel başkanları ve emeği geçenlere birer plaket verildi. SİAD Genel Başkanı Rafet Orhan’a verilen onur plaketini de Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan takdim etti.
ERBAKAN İSTANBUL SİNOPSPOR FORMASINI GİYERKEN İNCİR UYUŞTURMASINA TAM NOT VERDİ
Dualar ve alkışlarla açılış kurdelesinin kesilmesi ardından protokol üyeleri fuar alanındaki stantları gezdi. İstanbul Sinopspor forması giyen Fatih Erbakan’a Boyabat, Saraydüzü ve Durağan yöresine ait incir uyuşturması ikram edildi. İlk defa incir uyuşturmasını tadan Erbakan, Sinoplu sosyal medya aktivisti Halime Şahin tarafından yapılan yöreye has tatlıya tam not verdi. Sinop TSO Başkanı Salim Akbaş, Erbakan’a Sinop’a özgü gemi maketi hediye etti.
Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyetinin de Başkan Cengiz Demirel ile birlikte 20’yi aşkın gazeteci ile katılım sağladığı fuarda Sinop’ta yayınlarını sürdüren 12 gazete, internet haber siteleri ve bazı haber ajanslarının temsilcileri hazır bulundu. Gazetemiz imtiyaz sahibi Mustafa Eker’inde katılımcılar arasında yer aldığı fuarda Sinop’ta yayın yapan yerel gazetelerin sergilendiği Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyetinin standı protokol üyeleri ve fuara katılan bir çok kişiyi ağırladı. Standı İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan ve AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Gerze Belediye başkanı Cevat Şensoy, sivil toplum örgütü temsilcileri, fuara katılan vatandaşlar ve yatırımcı Sinoplular da ziyaret ederek Sinop basını ile buluştu.
SİAD Genel Başkanı Rafet Orhan kendilerine duyulan güven nedeni ile fuara katılım sağlayan 130 firma ile birlikte diğer katılımcılara teşekkür etti.
Yurt içi ve yurt dışından 130’u aşkın yatırımcı firmanın katıldığı ve Proaktif Fuarcılık organizesinde düzenlenen Sinoplu İş Adamları Fuarı SİAD EXPO, 4 günde 19 bine yakın ziyaretçi ağırlarken fuarın son gününde daha önce Sinop’ta görev yapan İstanbul Vali Yardımcısı Bahattin Atçı’da fuar alanını gezdi, Açılış gününde fuara gelen Ak Parti Sinop milletvekili Nazım Maviş fuarın son günü de alana gelerek stantları ziyaret etti. Fuar alanında farklı bir konsept uygulayan ve canlı olarak çağrı merkezi oluşturan Call Center firmasında müşteri temsilcisinin yerine geçerek çağrılara cevap verdi.
Öğle saatlerinde stantları gezen SİAD Genel Başkanı Rafet Orhan ve yönetim kurulu üyeleri, katılımcı firmalara plaket takdim etti. Renkli görüntülerin yaşandığı plaket takdimi ardından akşam saatlerinde de SİAD’ın kurmayları basın toplantısı düzenledi.

KATILMAYANLARA SİTEM
Fuar giriş alanında gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan SİAD Genel Başkanı Rafet Orhan, etkinliğe katılan firmalara, belediyelere ve STK’lar ile fuar alanına gelerek kendilerine destek veren herkese teşekkür etti. Fuara katılmayan bürokrat, belediye başkanları ve siyasetçilere de sitem eden Rafet Orhan, fuara katılımın beklenenin üzerinde olduğunu söyledi. Rafet Orhan: “Mükemmel denecek dereceye ulaşan bir organizasyona Sinoplu iş adamları derneği imza atmıştır. Artık Sinoplu, Sinoplu İş Adamları Derneğini çok önemsediğini buradan ispat etmiştir. Ben gelerek destek veren tüm hemşerilerime ve burada stant alıp bizlere güvenenlere son derece müteşekkirim. Bize destek veren başta milletvekillerimize, bakan yardımcılarımıza, rektörümüze, vali yardımcılarımıza, bürokratlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Sinoplu’nun gücünü bir kere daha bu fuarda kanıtlayıp, artık siyaseten ve ticareten hafife alınmayacak bir konuma geldiğini herkese ispat ettik. Bu nok
tada bize güç verenlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Sinoplu iş adamları artık bir güçtür. Harika bir organizasyonun kapanışını yapıyoruz. Bir sonraki fuarımızda buluşmak üzere sizleri Allah’a emanet ediyorum. Gelmeyenler için de üzüldüğümü beyan etmek istiyorum” dedi.

RAFET ORHAN
GÖREVİ
DEVREDİYOR
Toplantının moderatörlüğünü yapan derneğin genel sekreteri Barbaros Baltacı, SİAD Genel Başkanı Rafet Orhan’ın yapılacak olağanüstü kongre ile görevini SİAD Başkan Vekili İşadamı Mukadder Yıldırım’a devredeceğini açıkladı. Genel Başkan Rafet Orhan, Yıldırım’a şimdiden başarılar diledi. Basın toplantısı toplu fotoğraf çekimi ardından sona erdi. Fuara Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti üyesi medya mensupları tam kadro katıldı.

 

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest