DURAĞAN’DA ÇÖP SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

İller Bankası Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü ve Durağan-Saraydüzü-Boyabat Belediyeleri tarafından Boyabat Doğuca Köyü Kuzveren Mevkiinde yaklaşık 10 Hektarlık arazi üzerinde yapımına başlanan üç ilçenin çöpünün toplanacağı Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi İnşaatı Yapımına başlandı.

26.741.170,00 TL. maliyet bedeli 550 Gün yapım süresi olan dev projenin Durağan İlçesine kazandırılması için gerekli işlemlerin tamamlandığı ve yapılacak tesisin hız kazandırıldığı bilgisi kamuoyu ile paylaşıldı.İnşaat çalışmasının tamamlanmasıyla Durağan’ın çöp sorunu tarih olacağı belirtildi.

Durağan Belediye Başkanı Ahmet KILIÇASLAN proje ile ilgili açıklamalarda bulundu.Projenin hayata geçmesi için büyük bir çaba gösterdiklerini dile getirdi.

Belediye Başkanı Kılıçaslan “AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Sayın Dr. Nazım Maviş’e, İl Başkanımız Uğur Giresun’a başta Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi olmak üzere ilçemize kazandırdığı diğer hizmet ve yatırımlardan dolayı teşekkür ederim. Görev yapmış olduğumuz süre içerisinde bizlere her konuda kapılarını sonunu kadar açmış yerel yönetim olarak karşılaştığımız tüm sorunları aşmamızda bizlere tam destek vererek ilçemize ve ilimize sayısız hizmetler vermişlerdir. Belediyemize ve Durağan’a yeni hizmetler yapılmasında en büyük destekçimiz olacağına canı gönülden inanıyor, kendilerine başarılar diliyorum. Biz çalışacağız Durağan kazanacak.”dedi.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest