YAKIŞMIYOR DURAĞAN’A!!!

Durağan belediyesine ait itfaiye binası yanında faaliyet gösteren sanayi esnafı yağan yağmurda çamur deryasına dönen alanda hizmet vermeye çalışıyor.

Durağan- Boyabat karayolu üstünde çift girişi ile dikkat çeken ilçemizin bir bölüm sanayi esnafının faaliyet yürüttüğü itfaiye araçlarının su doldurduğu bölgede çamur ve su birikintileri gelen vatandaşı da esnafı da isyan ettiriyor.
İlçede uzun zamandır kangren haline gelen ve her seçim döneminde en önemli, vaatler arasında yerini alan ama yapılamayan sanayi sitesinin olmaması nedeni ile sanayi esnafı zor şartlarda faaliyet yürütüyor. Göçmemek için direnen, ilçede kalan vatandaşa da hizmet vermeye çalışan sayılı esnaflarımızdan olan esnaflar ilçede oturana, köyden gelene, yoldan geçene hizmet etmeye çalışıyor.
Özellikle yoldan geçen ve bir arıza nedeniyle buraya girmek zorunda kalan bir müşterinin sitemleri dikkat çekti; “kardeş iyisiniz hoşsunuz sanayiiniz yok. Anladıkta belediye de mi yok? Bu ne böyle aracımızı, tamirci kardeşimize göstermek için girdik çamur deryasına düştük! İnerken çamur çalışırken çamur, hizmet edecek kimse mi yok yoksa burası belediyelik değil mi?” sorusu dikkat çekti.
Karayollarının her noktayı asfaltladığı belediyenin parke taşı ile döşediği ilçede, yol kenarında herkesin gözü önünde faaliyet yürüten esnafın, belediyenin su tankerlerini itfaiye araçlarını doldurduğu alanda meydana gelen su birikintileri, oluşan çamura yetkililerin çözüm bulmaması dikkat çekiyor.
Durağan’da sayılı olarak bulunan sanayi esnafının faaliyet yürüttüğü bu nokta ilçemizin girişinde ve yol kenarında yetkililerin ilgisini bekliyor… Sanayi esnafına ve buraya işi düşen vatandaş diyor ki; “görün artık; bu çamur deryasını Durağan’a yakışmıyor!”

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest