DİNÇEL GÜVEN TAZELEDİ!

CHP Türkeli İlçe Kongresi, ilçedeki Rıhtım Restoran işletmesinde gerçekleşti. Kongreye, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop Belediye BaşkanıBarış Ayhan, Türkeli Belediye BaşkanıVeysel Şahin, AK Parti İlçe BaşkanıAdem Ünal, MHP İlçe Başkanı Murat Yıldırım, muhtarlar ve partililer katıldı.
Kongrede divan heyetinin oluşturulmasının ardından, gelir-gider hesapları okunarak ibraz edildi.
CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, burada yaptığı konuşmada, ülke gündemiyle ilgili olarak Türkiye ekonomisinin artık vatandaşların yaşam alanlarını sınırlandırdığını belirterek, “Dün enflasyonu açıkladılar, yüzde 11,84. Türkiye’deki son bir yılda cüzdanları ortaya koyarsanız, enflasyon oranında ne kadar hile olduğunu görürsünüz. Türkiye’de son bir yılda elektrikte yüzde 50, doğalgazda yüzde 53, zaruri olan ihtiyaçlarda yüzde 100’e yakın zam gelmiş. Bizim emeklimiz, esnafımız, işçimiz, üniversitede okuyan çocuklarımız, ailelerimiz hepsi bir ayın sonunu nasıl getirebilirim diye düşünürken, enflasyon yüzde 11,84. Artık insanların akılyla dalga geçiyorlar. Türkiye’de mutluluk endeksi düşmüş, kadın cinayetleri yükselmiş, üniversite okuyan öğrencilerimizin yüzde 27’si iş bulamıyor. Resmen işsiz ordusu inşa ettiler. Sonra çıkıp iki gün önce mecliste Libya’ya asker gönderelim mi göndermeyelim mi diye soruyorlar. Sanki bu ükede PKK sorunu bitti, sanki bu ülkede terör sorunu bitti de bunu konuşuyoruz.” dedi.
Karadeniz, yapılan kongrenin ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.
CHP Sinop İl Başkanı İnan Savaş Yüksel, yaptığı konuşmada, “Bu ilçe kongremizin iktidara giden yol olmasını umut ediyorum, bu kongreler sonucunda yapacağımız kurultayda, Türkiye’yi önümüzdeki süreçte yönetecek kadroları seçeceğimize olan inancımla, kongremizin ilçemize, partimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

CHP İlçe Gençlik KollarıBaşkanı Tolga Yavuz yaptığı konuşmada, “Türkeli ilçesinde, üzerimizde bulunan ölü toprağını atmak ve bu mücadeleye köy köy, mahalle mahalle örgütlenerek devam etmek zorundayız. Bugün Cumhuriyet Halk Parti’liyim diyen partililerimiz bile parti üyeliği noktasında çekimser kalabilmektedir. Fakat burada ilçe yönetimine düşen görev, hızlı bir şekilde her köyde ve mahallede birer temsilci oluşturarak, o köy ve mahalleden düğün, cenaze gibi durumlarda varlığı göstermeli, belirli aralıklarla yapılacak planlama ile beraber yönetim olarak ziyaretgerçekleştirilmelidir. Bir diğer husus ise, sayın misafirlerimizin etrafında Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy veren, gönül vermiş gençler bulunmaktadır. Bu genç arkadaşlarımızı mutlaka biz gençlik kolları yönetimiyle tanıştırmalısınız. Biz önce içimizde örgütlenebilmeliyiz ki, daha sonrasında ilçemiz genelinde örgütlenebilelim.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest