YA BAŞLARSINIZ YA DA BEN YAPARIM!

Durağan’da Küçük Sanayi Sitesinin kurulması için çalışmalar sürüyor. Durağan Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi yönetim kurulu Durağan belediye başkanı Ahmet Kılıçaslan’ında katıldığı bir toplantı gerçekleştirdi. Kooperatif başkanı İsa Çeltikçi bu güne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek sanayi sitesinin yapımı için son aşamaya geldiklerini söyledi. Çeltikçi, üye sayısının arttırılması ile birlikte sanayi sitesinin önemli bir aşmaya daha geçeceğini ifade ederek; “Bu güne kadar kangrene dönen uzun ve zorlu bir süreç yürüttük. Benim aldığım dönemde kapanma noktasına gelen kooperatifi yeniden ayağa dikerek bu gün projesi hazırlanmış yeri tasarlanmış %70 hibe olacak olan 84 dükkanlı bir sanayi sitesine kavuşturma aşamasına gelinmiştir. İlçemizdeki sanayi esnafını dikkate alarak tasarladığımız dükkan sayısı ile orantılı bir biçimde küçük sanayi sitemizi birlik ve beraberlik içerisinde bitirip ilçemize kazandırmak istiyoruz. 120 m2 kapalı alanı 100 m2 açık alanı olmak üzere toplam 220 m2. Lik dükkan planladık. Üye formunu doldurup 250 TL aidatını ödeyen esnafımızla daha güçlü olacağız. Şartları tutan ve kooperatifimize üye olabilecek esnaflarla daha güçlü bir kooperatif oluşacak” Çeltikçi bu güne kadar kendi cebinden 32 bin TL. harcayarak yol kat ettiklerini fakat bu harcamanında Durağan için değeceğini belirterek bir kuruş para talep etmeyeceğini söyledi.
BEN YAPACAĞIM!
Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan’da yaptığı konuşmada; kendisinin seçim vaatlerinden biri olan sanayi sitesi için artık bekleyecek zaman kalmadığını ifade ederek; “Bu gün 2000 nüfuslu yerde bile küçük sanayi sitesi varken ilçemizde bunun olmamasının ayıbını yaşıyoruz. Ben bu güne kadar kooperatifin arkasında durdum durmaya da devam ediyorum. Ama bu güne kadar çeşitli söylemlerle veya yanlış anlaşılmalarla süreç sekteye uğramış gecikmişti. Ben bu toplantıyı ile birlikte kooperatife belirli bir süre daha verip sanayi sitesinin yol almasını istiyorum. Eğer bu toplantılardan da sonuç çıkmazsa ben kendi yöntemlerimle sanayi sitesini kurup ilçe halkının hizmetine sunacağım” dedi.
Katılan esnaflarda dertlerini şikayetlerini dile getirerek sanayi sitesinin acil ve elzem bir yatırım olduğunu vurgulayarak yetkililere maliyet ve hafriyattan oluşacak maliyetin çıkartılması Sanayi Ticaret İl Müdürlüğü yetkililerinin de katılacağı bir toplantıyla sanayi esnafını bilgilendirmesini istediler. Bunun üzerine yönetim ve belediye başkanı Kılıçaslan çok kısa bir süre sonra 2. Toplantının yapılarak esnafa yaklaşık maliyet ve neler yapılabileceği konusunda kimin sorumluluk alacağı ne yapacağı hususunun belirleneceği 2. toplantının yapılmasını kararlaştırarak üyelik formları dağıtıldı.

 

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest