EmniyetMüdürlüğüne Bağlı Ekipler Okul Servislerini Denetledi.

9 Mart 2020 – Boyabat İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler çeşitli noktalarda öğrencilerin huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarını sağlamak, denetim faaliyetleri yoluyla algılanan yakalanma riski duygusunu artırmak ve servis sürücülerinin dikkat ve hassasiyetlerini en üst düzeyde tutarak bu araçların karışabileceği trafik kazalarını önlemek amacıyla, denetimlerine devam ediyor.

Boyabat’ta yapılan denetimler esnasında 42 araç üzerinde yapılan denetimler sırasında uygulama noktası oluşturan ekipler, durdurdukları okul servislerini inceledi. Denetimlerde, araç sürücüleri ve hosteslerin evrakları kontrol edildi, araçların yeterlilikleri, öğrencilerin kullandıkları emniyet kemerleri incelendi.
Servis sürücülerin duyarlı tutumları ise ekiplerinden gözlerinden kaçmadı. Servis sürücülerinin bu duyarlı tutumlarına devam etmeleri istenirken, Amacımız, bize emanet olan çocuklarımızın sağlıklı ve huzurlu şekilde ulaşımlarının sağlanması, servis şoförlerinin ise mevzuatlara uymalarının devamının sağlanarak kamu güvenliğinin tesis edilmesidir ifadelerine yer verildi.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest