Sinop özel eğitim Okulu’nda Yeşilay haftası kutlandı

Yeşilay haftası kutlama programları çerçevesinde Sinop özel eğitim iş okulu’nda bağımlılıklar ve sağlıklı yaşam temalı etkinlik gerçekleştirildi.
Yeşilay Sinop şube başkanı Erkal BOZ yaptığı açıklamada “bağımlılıklarla Mücadele’nin 100. Yılında Yeşilay toplumun bütün kesimlerine ulaşmak maksadıyla Yeşilay haftası kutlamalarının Mart ayı boyunca devam edeceğini, etkinlikler çerçevesinde Sinop Özel Eğitim İş Okulu’nda öğrencilerin Yeşilay haftası kutlama programları çerçevesinde Sinop özel eğitim iş okulu’nda bağımlılıklar ve sağlıklı yaşam temalı etkinlik gerçekleştirildi.
Yeşilay Sinop şube başkanı Erkal BOZ yaptığı açıklamada “bağımlılıklarla Mücadele’nin 100. Yılında Yeşilay toplumun bütün kesimlerine ulaşmak maksadıyla Yeşilay haftası kutlamalarının mart ayı boyunca devam edeceğini, etkinlikler çerçevesinde Sinop Özel Eğitim İş Okulu’nda öğrencilerin katılımıyla interaktif bir şekilde bağımlılıklardan uzak sağlıklı bir hayatı nasıl yaşayacağımızı videolar eşliğinde anlattık çocuklarımıza sorular sorarak onları ödüllendirdik” dedi.
Yeşilay Bilim Kurulunca hazırlanan Teknoloji bağımlılığı ve Sağlıklı Yaşamı konu alan videolar, Yeşilcan ve Efe karakterlerinin maceralarını içeriyor. Ali ile Ayşe karakterleri ise temizlik ve kişisel bakım üzerinde duruyor. Program sonunda soruları bilen öğrencilere Yeşilaycı Kollukları takıldı akabinde katılımcılara sertifikaları verildi.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest