SİYAD 13. OLAĞAN KONGRESİNDE ÇELİKER GENEL BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ

Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin (SİYAD) 13. Olağan Kongresi Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezinde büyük bir katılımla gerçekleşti. Kongreye: CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Saraydüzü Belediye Başkanı Hasan Peker, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, İstanbul Sinop Spor Kulübü Başkanı Rafet Orhan, SİNDEF Başkanı Hasan Dalkıran, SİYAD’ın eski genel başkanları, Sinoplu derneklerin başkan ve yönetimleri ile bine yakın Sinoplu katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması, denetim ve faaliyet raporlarının ibrazı ve oylanması ardından seçimlere geçildi. Yapılan seçimlere tek liste olarak giren Sinoplu iş, siyaset ve STK dünyasının etkin isimlerinden Adnan Çeliker delege oylarının tamamını alarak genel başkanlığa seçildi.

Genel Başkan Adnan Çeliker’in yönetim listesinin asil üyeliklerde ve denetim kurulunda şu isimler yer aldı: Mustafa Civelek, Selahattin Göksu, Hüseyin Büyükbaşkan, Murat Öztürk, Gökhan Çıktıkçı, Hamit Çelik, Muammer Ünlü, Selçuk Çeliker, Adem Baykan, Tuğrul Kalyoncu, Cihat Uygun, Ali Halit Uslu, Mehmet Kılıçalp ve Güngör Küçük. Denetim Kurulu: İsmail Erkan, Nazım Yeğin, Asuman Öztürk, Erdal Kaya ve Cengiz Demral olurken, Disiplin Kurulu Üyeleri listesinde ise Mehmet Deliağaoğlu, Yaşar Aydın, Murat Sarı, Osman Uçar ve Nurcan Şen.
GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞACAĞIZ
Konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı veren Genel Başkan Adnan Çeliker, kongre’ye katılım sağlayan tüm hemşehrilerine teşekkür etti. SİYAD Başkanlığı ile birlikte üzerinde büyük bir sorumluluk ve buna bağlı da heyecan hissettiğini aktaran Adnan Çeliker şunları söyledi: “Bugün Kongremize gerek İstanbul ve gerekse Sinop’tan katılım gösteren, bunun yanı sıra beni telefonla arayarak tebriklerini ileten, sosyal medya aracılığıyla kutlama yayımlayan tüm hemşehrilerime teşekkür etmek istiyorum. Onlar bizi bu göreve layık gördüler, biz de ekibimizle birlikte inşallah bu sorumluluğun altından layıkıyla kalkacağız.
Kongremize 7’den 70’e katılım sağlayan Sinoplu Hemşehrilerimizin beklentilerini karşılamak için 3 yıllık görev süremiz boyunca gece-gündüz demeden çalışacağız. Öncelikle SİYAD’ın Yönetim görevine talip olurken verdiğimiz vaatleri yerine getirebilmek için bir yol haritası hazırlayacağız. Birlikte görev aldığımız arkadaşlarımızla gerekli görevlendirmeleri tamamlayıp, Pazartesi gününden yani yarından itibaren çalışmamıza başlayacağız.

SİYAD HERKESE YETER
Bizim sloganımız: SİYAD Herkese Yeter’dir. Bu sözün anlamını derinleştirerek, Anadolu Yakasında yaşamını sürdüren Sinoplu Hemşehrilerimizi SİYAD çatısı altında dernekleriyle, gruplarıyla birlikte ağırlayacağız. Kuruluşumuzdan yani 1989 yılından bu yana biriktirdiğimiz dernekleşme tecrübelerimizi, Sinoplu hemşehrilerimizle paylaşacağız. Daha sonra iletişim konusunda gözlemlediğimiz eksiklerimizi gidererek, Anadolu Yakasında dokunmadığımız bir Sinoplu bırakmayacak; talep ve istekleri başlıklar halinde toplayacağız.

Birlikte yürüyeceğimiz tüm Sinoplu Derneklerle birlikte, hemşehrilerimizin taleplerine yanıtlar ve sorunlarına çözümler arayacağız. Görevde kaldığımız ilk yılda gelecek 10 yılımızı planlayacak, geniş katılımlı bir altyapı oluşturacağız. Organizasyonlarımızı daha geniş katılımlı ve daha doyurucu olması için dikkatle kurgulayacak, faaliyetlerimizi de raporlayacağız.

TÜM SİNOPLULARI KUCAKLAYACAĞIZ
Bizim SİYAD olarak en büyük hayalimiz, Anadolu Yakasında yaşamını sürdüren Sinoplu Hemşehrilerimizi kucaklamak ve Sinop ile İstanbul Anadolu Yakası arasında bir köprü kurabilmekti. Geçen 30 yılı aşkın zamanda bu hayallerimize hep yakınlaştık ancak bu kez SİYAD çatısı altında buluşturacağımız Sinoplu Derneklerle, 3 yıllık görev süremizde tam olarak inşallah ulaşacağız. Amatör ruhlu profesyonel yöneticiler olarak, ilk günkü heyecanımızla ve 30 yıllık tecrübemizle artık yarınlarımıza bakmaktayız. Görev süremiz boyunca da dileğimiz, sesimizin daha gür çıktığı ve asla dışarıda bırakmayı istemeyeceğimiz daha çok Sinoplu hemşerimize layık oldukları sosyal refaha ulaştırabilmektir. Amacımız, Anadolu Yakasında sesi daha da gür çıkan Sinoplu hemşehrilerimizin yüzünü güldürebilmektir”

Başa dön tuşu