65 ÜSTÜ VATANDAŞIN ALIŞVERİŞİNİ POLİS ve ZABITA EKİPLERİ YAPIYOR

Durağan Belediyesi; korona virüs salgını için alınan önlemler kapsamında, 65 yaş üzeri vatandaşların sokağa çıkmasının salgın döneminde riskli olması dolayısıyla alışverişlerini yapıp evlerine kadar teslim ediyor.Öncelikle vatandaşların Alo 153 numaralı çağrı merkezini arayarak, önceden belirledikleri temel gıda ihtiyaç listelerini ve ücretlerini resmi zabıta eşliğinde gelen ekiplere tutanak ile teslim edecekler. Ücretler görevliler tarafından resmi tutanakla alınacaktır. Belediye ekipleri yaptıkları alışveriş sonrası makbuz, fatura, fiş dahilinde yine tutanak ile vatandaşlara istedikleri malzemeleri ve para üstünü teslim ediyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan “İkametlerinden ayrılmalarına kısıtlama/yasaklama getirilen vatandaşlarımızın taleplerini karşılamak için oluşturduğumuz ekiplerimiz mesai saati gözetmeksizin görev yapıyor.
İlçemiz sakinlerinden Mehmet Demir zabıta ekiplerimizi arayarak, ihtiyaçlarını bildirmesi üzerine Zabıta ekiplerimiz ihtiyaçları temin edilerek kendisine teslim etti.
Aksaklık yaşanmaması için tedbirleri aldık, süreci başarıyla yönetiyoruz. Ülkemiz genelinde 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara yönelik uygulanmaya başlayan sokağa çıkma yasağına lütfen uyalım. Evde kalalım, koronavirüsün yayılmasına engel olalım.”dedi

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve ayakkabılar

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest