DURAĞAN’DA KARANTİNA SÜRECİ BAŞLADI…

 

Koroavirüs nedeniyle arttırılan önlemler sonrası büyük şehirlerden kırsal kesimlere artan yolculuklar büyük tehlike yarattı. Cumhurbaşkanının yaptığı açıklama sonrası 30 büyükşehir ve 1 tane ilin giriş çıkışlarının yasaklanması öncesinde diğer il ve ilçelere yolculuk yapan vatandaşlar beraberlerinde virüsü de yaydığı ortaya çıktı.
Sinop il ve ilçelerine yapılan yoğun yolculuk sonrası güvenlik güçleri denetimlerini sıklaştırdı.Yapılan denetimde birçok vatandaşın koronavirüsa karşı önlem almadığı ve evde kal çağrısına uylmaması virüsün hızla yayılmasına yol açtı.
Koronavirüs artık SİNOP’TA
Koronavirüsün yayılmasını engellemek amacıyla Sinop Valiliği bazı ilçe köylerini koronavirüs nedeni ile karantina altına alındığını duyurdu.
Yapılan açıklamada “ Sinop İli Boyabat İlçesi Darıözü Köyü, Kartaloğlu Köyü ve Çattepe Köyü, Erfelek İlçesi Salı Köyü, Dere Köyü ve Ahmet Muhip Dıranas Köyü, Saraydüzü İlçesi Karaçaygöleti Köyü ve Avluca Köylerinde, 03.04.2020 tarihinden itibaren, Durağan İlçesi Olukbaşı Köyü, Yeniköy Köyü ve Güngören Köylerinde, (COVİD-19) Coronavirüs salgını tedbirleri kapsamında Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 27 ve 72. maddelerine istinaden 06.04.2020 tarihinden itibaren KARANTİNA uygulanmasına karar verilmiştir. “denildi.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest