İLHAM KAYNAĞIMIZDIR!

CHP Sinop İl Başkanı İnan Savaş Yüksel; Aziz milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha çağdaş bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağı olduğunu söyledi.

İLHAM KAYNAĞIMIZDIR!

CHP Sinop İl Başkanı İnan savaş Yüksel TBMM’nin kuruluşunun 100. yıl dönümünde yayınladığı mesajda “23 Nisan, Türk Milleti ‘nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, Türkiye milli tarihinin başlangıcı ve yeni bir dönüm noktasıdır” dedi.


Yüksel açıklamasında; “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ün bundan 100 yıl evvel dediği gibi; ‘Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir. Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir.’ Özgürlüğün de, eşitliğin de, adaletin de dayanağı ulusal egemenliktir. Çocuklar; sizlerin Türkiye ‘yi bugünkü seviyeye getiren nesillerin izinden gideceğinize, ülkenin huzuru, refahı ve gelişmesi için zorluklar karşısında yılmayacağınıza, bilim ve medeniyet yolundan ayrılmayacağınıza olan inancımız tamdır. Aziz milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha çağdaş bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağıdır. Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye Büyük Millet Meclisi ‘nin açılışında bulunan ve bize bu vatanı armağan eden tüm kahramanlarımızı şükranla anıyor, aziz şehitlerimize rahmet diliyor; milletimizin, tüm çocuklarımızın ve dünya çocuklarının bayramını kutluyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramımızın 100. Yılı Kutlu Olsun”dedi.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest