MAVİŞ’TEN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Sinop Ak Parti Millet Vekili Nazım MAVİŞ TBMM nin Yüzüncü Yılı münasebeti nedeni ile açılamalarda bulundu.
Yaptığı açıklamada “Değerli Hemşehrilerim İstiklal ve istikbalimizin tehlikeye düştüğü bir zamanda, her türlü imkansızlığa rağmen, emperyalizme karşı milletimizin aynı ruhla birbirine kenetlenerek yürüttüğü destansı mücadelenin ve kendi geleceğiyle ilgili kararları kendisinin alabileceğinin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açılışının 100. yıldönümü programına TBMM “23 Nisan Özel Oturumu”nda olacağımdan katılamıyorum.

100 yıl önce Büyük Millet Meclisimizin ilk başkanı olarak kürsüye gelen Sinop Milletvekilimiz Şerif Bey, vatanın işgaline rıza gösterilip boyun eğilmeyeceğini, tam bağımsızlık azmiyle Milletvekillerinin bir araya geldiğini, Milletimizin bağımsızlığını ve mukadderatını belirleme iradesini Meclisin açılışıyla dünyaya ilan ettiklerini ifade etmiştir. TBMM’nin açılışının 100. yıldönümünde bir kez daha ifade edelim ki Şerif Bey’in açılış konuşmasında vurguladığı milletimizin hür ve bağımsız yaşama aşkı ve kararlılığı milletimizin sinesinde güçlü bir şekilde yaşamaktadır.
Bağımsızlık ve hürriyetimizin sembolü Meclisimiz, kurtuluş savaşı yıllarında İstiklal mücadelesini başarıyla yürüterek kazandığı “Gazi” unvanını, tarihinin her döneminde şerefle taşımaya devam etmiştir. 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat, 27 Nisan’da darbeci ve komitacıların Milli iradeye yönelik yaptığı saldırılar sonrası Gazi Meclisimiz, yeniden ayağa kalkmayı başarmıştır. 15 Temmuz’da da tıpkı istiklal harbinde olduğu gibi üzerine bombalar atılırken milli iradeyi yaşatmayı en onurlu görev bilmiştir.

Bu vesileyle, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 100. Yıl dönümünde, ülkemizin 2023 hedeflerine taşınmasında canla başla çalışan bir kadronun mensubu olmanın bahtiyarlığını yaşadığımı ifade ediyor, geleceğimizin söz sahibi çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bağımsızlık ve hürriyetimizin kazanılmasında canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anarken, değerli hemşehrilerime selam ve saygılarımı sunuyorum.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest