Durağan Belediyesi’nden Evlere Hizmet

Durağan Belediyesi’nden Evlere Hizmet

Koronavirüs salgını nedeni ile birçok etkinlik ve faaliyetler durduruldu. Bu Kapsamda Ramazan ayının girmesi ile tüm ülkede yaygın olarak gerçekleştirilen iftar çadırları etkinlikleri de koronavirüsten dolayı yapılamadı.
Bundan Dolayı Durağan’da yeni tip koronaviriüs (COVID-19) salgını nedeniyle bu yıl iftar çadırı ve mahalle iftarları yapılmayacağı bildirildi.
Durağan Belediyesi bünyesinde ihtiyaç sahibi ailelere, 65 yaş üstü sokağa çıkamayan, kronik rahatsızlığı olan 150 haneye evde kaç kişi varsa, günlük 3 çeşit sıcak iftar yemeklerini kapılarına kadar bırakılmaya başlandı.
Belediye Başkanı Ahmet KILIÇASLAN, Yemek yapılan yere ziyarette bulunarak, yapılan yemekleri inceledi. Belediye Başkanı Ahmet KILIÇASLAN yaptığı değerlendirmede,“ Ramazan demek yardımlaşma demek, Ramazan demek birbirimize destek olmak demek, içerisinde bulunduğumuz durum ne kadar zor olsa da son günlerde hükümetimizin aldığı önlemler sayesinde güzel günlerin çok yakında olduğunu düşünüyorum. Ramazan aylarında yine yan yana, omuz omuza mahalle iftarlarımızda tekrar buluşacağımız günleri göstermesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Emeği geçen herkesten rabbim razı olsun. Hayırlı Ramazanlar “ dedi.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest