DURAĞAN’DA YASAĞA ÇIKMA YASAĞINA UYMA ORANI YÜKSEK!

Durağan’da bayram süresince yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sessizlik hakim oldu.

İçişleri Bakanlığının salgınla mücadele kapsamında 81 ilin valiliğine gönderdiği genelge kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının üçüncü gününde, Durağan’da park, sokak ve caddeleri boş kaldı.Durağan’da vatandaşlar, sokağa çıkma kısıtlamasına uyarak evlerde kaldı. İlçenin işlek cadde, meydanları sessizliğe bürünürken, emniyet ve jandarma ekipleri denetimlerini sürdürdü. İl genelinde yasağa uymayan 7 kişiye ise idari para cezası uygulandı.
Durağan Belediye Başkanı Ahmet KILIÇASLAN yaptığı açıklama ile sokağa cıkma yasağına uyan vatandaşlara teşekkür mesajı yayımladı.Yayımladığı mesajda” Sokağa çıkma yasağına riayet ederek Ramazan Bayramı süresince evde kalan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.
Yasak bitiminden itibaren dışarda maske takarak sosyal mesafe kuralına uymaya devam edelim.
Ayrıca evlerimizde kaldığımız bu bayramda, canla başla görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan Sağlık çalışanlarımıza, Güvenlik güçlerimize, Belediye çalışanlarımıza, diğer Kamu Kurumlarımıza, Vefa Sosyal Destek Grubumuza ve görev alan herkese yürekten teşekkür ediyorum.”dedi.

Kısıtlamadan muaf tutulan basın mensupları gün boyu görevlerini yaptı. Ekmek üreticileri, pastaneler ve evlere servis yapan bazı gıda işletmeleri de mesai yaptı.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest