CHP OLARAK SİNOP İÇİN HER ŞEYE VARIZ AMA BELEDİYE BAŞKANIMIZIN EKARTE EDİLMESİNE DE MÜSAADE ETMEYİZ

CHP Sinop İl başkanı Av. İnan Savaş Yüksel Çevre ve Şehircilik bakanı ziyaretinde Sinop Belediye başkanın olmamasına sert tepki gösterdi.
İnan yaptığı myazılı açıklamada; “AKP ‘nin sayın İl Başkanı, Milletvekili ve İl Genel Meclisi Başkanı; sayın Valimizin de katılımlarıyla Çevre ve Şehircilik Bakanımızı ziyaret etmişler ve bu ziyaret neticesinde Sinop Meydan Projesi için düğmeye basılmış, bu kapsamda Belediye Binasının taşınabilmesi uygun bir kamu binasının tahsisi, Jandarma Binasının taşınması ve proje kapsamında dükkanlarından olucak esnafımız için turizm çarşısı yapılması konuları görüşülmüş ve kararlaştırılmıştır. Öncelikle Sinop ile ilgili hassasiyet gösteren Sayın Bakanımıza ve göreve yeni başlayan Sayın Valimize teşekkürlerimizi ve memnuniyetlerimizi sunmak isteriz.Fakat;Sayın Barış Ayhan yukarıda sayılan tüm proje ve fikirleri seçim kampanyası boyunca dile getirmişken, bir şehrin merkezine hatta en merkezi yerine yapılacak bir meydan projesi görüşülürken ve proje kapsamında Belediye Binasının taşınması öngörülüyor ve nereye taşınması gerektiği tartışılıyorken ve karara bağlanıyorlen, böyle bir toplantıya o şehrin belediye başkanının davet edilmemesini nasıl yorumlamamız gerekir?” diye sordu.
Bunun siyasi bir toplantı olmadığının altını çizen İnan; “Bu bir siyasi toplantı desek diyemeyiz, çünkü sayın Valimiz de oradadır. Kendisine göreve yeni başlamasına rağmen, Sinop için ivedi bir şekilde çalışmaya başladığı için tekrar teşekkür ederiz. Ama toplantıyı organize eden arkadaşlarımıza şunu sormak isteriz, şehrin Valimizden sonraki ikinci en büyük mülki amiri olan Sayın Belediye Başkanımız nerededir? Amaç bu şehir için birlikte güzel bir şeyler yapmaksa, bu şehrin diğer Milletvekili, diğer siyasi partilerin temsilcileri nerededir?” dedi.
İnan Sinop için yapılacak her şeyde ittifak ortakları İYİ parti ile başkanı ellerinin taşın altına sokmaya hazır olduklarını ifade ettiklerini belirterek; “hala da hazırız.
Hal böyle iken;Erken seçim söylentilerinin dillendirildiği bu günlerde, bu ziyaretler Sinop ‘a hizmetten çok seçim vaatleri ve çalışmaları görüntüsü vermektedir.
Konu basına yansıyıp Belediye Başkanının orada olmaması eleştiri konusu yapılınca, bugün Belediye Başkanına apar topar yapılan ziyareti bir nevi yanlıştan dönme olarak görüyor ve olumlu buluyoruz” dedi.
Sinop halkının seçtiği belediye başkanının en önde olması gerektiğini vurgulayana İnan, “ Sinop için bir hizmet olacaksa bunun içinde hepimiz olmalı, Sinop halkının seçtiği Belediye başkanı en önde olmalıdır. Aksi, Belediye Başkanından rol çalmaya ve yetki sınırlarına müdehale anlamına gelir ki buna müsade etmeyeceğimizi, Sinop için yapılacak her şeyde gücümüz yettiğince destek olacağımızı, ortak çalışmaya ve diyaloğa açığız” açıklamasında bulundu.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest