SİNOP’TA 5 İLÇE KAYMAKAMI DEĞİŞTİ… DURAĞAN’DAN GİDEN VAR GELEN YOK!

Resmi Gazete’de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Sinop’un 5 ilçe kaymakamının yeri değişti.
Sinop’un büyük ilçelerinden bir olan Durağan kaymakamı Osman Çelikkol’ Trabzon Çaykara’ya atanırken Durağan’a kaymakam atanmaması vatandaşın tepkisine neden oldu. Saraydüzü’ne bile kaymakam atanırken Durağan’ın kuraya kalması siyasi tercih mi dedirtti…

4 Temmuz 2020 Cumartesi 31175 sayılı Resmi Gazete - Resmi Gazete ...
Resmi Gazete’de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 427 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. Kararnameye göre Sinop’un Ayancık, Boyabat, Durağan, Dikmen ve Saraydüzü ilçelerinin kaymakamları farklı illere atandı. Ayancık, Boyabat ve Saraydüzü ilçelerine yeni kaymakamlar atanırken, yeni kararnamede Durağan ve Dikmen ilçelerine atama yapılmadı.

SİNOP’TAN GİDENLER
Kararnameye göre: Ayancık Kaymakamı Abdullah Seçkin Koçak Sivas Vali Yardımcılığına,
Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy – İzmir Ödemiş Kaymakamlığına,

Saraydüzü Kaymakamı Abdulkadİr Umut Kasman – Diyarbakır – Kocaköy Kaymakamlığına, Dikmen Kaymakamı Suat Hatam – Kars – Selim Kaymakamlığına, Durağan Kaymakamı Osman Çelikkol – Trabzon – Çaykara Kaymakamlığına getirildi.

SİNOP’A GELENLER
Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesine göre; Ayancık Kaymakamlığına Şırnak – Beytüşşebap Kaymakamı İsmail Pendik, Boyabat Kaymakamlığına Trabzon – Araklı Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, Saraydüzü Kaymakamlığına ise Artvin – Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker atandı.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest