EKSİKLERİMİZ TAMAMLANIYOR, HİZMET BÜYÜYOR!

 

Durağan Belediyesinin ilçeye hizmet etme yolunda kararlı adımlarını sürdürdürdüğünü belirten Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan; “Bu kapsamda Belediyenin araç parkı genişletiliyor. Son olarak 1 Kombine Kanal Açma Aracı ve 1 Silindir de Belediyenin araç parkına katıldı.Çevre ve Şehircilik Bakanlığından hibe olarak alınan 8 Bin Litrelik Vidanjörün, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 150 Bin TL. Hibe alarak, aracı Kombine kanal Açmaya çevirerek, önemli eksik olan Kanal Açma aracı sorununu da çözdük. Bir eksiğimiz merdivenli iftaiye onuda inşallah Durağan’a kazandıracağız. 60 yılda Belediyemizin araç sayısı 27 iken biz 5 yılda Belediyemize 18 araç kazandırdık. 2014 Yılına kadar 27 Araçtan 16 adet araç hurdaya ayrılırken 11 araç kullanılıyordu. Göreve geldiğimiz 2014 yılından 2020 yılına kadar Belediyemize kazandırarak vatandaşımızın hizmetine nitelikle ve eksiklerimizi olan18 araç kazandırdık” dedi.
Göreve geldikleri günden itibaren; belediyeye; 2 Adet Damperli Kamyon,1 Adet Ekskavatör, 2 Adet Kepçe, 2 Adet İtfaiye Aracı, 1 Adet Vidanjör, 1 Adet Kombine Kanal Açma Aracı, 1 Adet Arazöz, 1 Adet Yol Süpürme Aracı, 2 Adet Çöp Toplama Aracı, 2 Adet Cenaze Nakil Aracı, 1 Adet Fen İşleri Hizmet Aracı, 1 Adet Et Taşıma Aracı, Adet Silindir aracı kazandırıldığını söyleyen Kılıçaslan; “eksiklerimizi tamamlandıkça hizmetimizde artıyor”dedi.
Kılıçaslan açıklamasında; “saydığımız bütün araçlar, 5 yılda belediyemizin filosuna katıldı. Amacımız daha kaliteli ve standartı yüksek bir hizmeti Durağan’ımıza sunmaktır. Bunlar köklü yatırımlardır. Durağan’da bundan sonraki süreçte kıymeti daha çok anlaşılacak olan hizmetlerdir. Çünkü eskilerimiz, “Kem aletle kemalat olmaz” demişlerdir. Yani kötü aletle iyilik ortaya çıkmaz. Onun için biz de mümkün olduğunca araç filomuzu yenileme gayreti içerisine girdik” ifadelerine yer verdi.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest