MAVİŞ’TEN LÜBNANLI MEVKİDAŞINA DESTEK MESAJ

AK Parti Sinop Milletvekili ve TBMM Türkiye-Lübnan Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı Dr. Nazım Maviş, Lübnanlı mevkidaşı Nohad Mashnouk’a bir mektup göndererek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Beyrut’ta yaşanan yıkıcı patlamanın ardından, TBMM Türkiye-Lübnan Parlamentolar arası Dostluk Grubundan da destek ve dayanışma açıklaması geldi.

Lübnan Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Lübnanlı mevkidaşı Nohad Mashnouk’a geçmiş olsun dileklerini ileterek her türlü desteği sağlamaya hazır olduklarının altını çizdi.
Maviş mesajında şu ifadeleri kullandı:

Görüntünün olası içeriği: şunu diyen bir yazı 'Ankara, Sayın Başkan, Değerli Meslektaşım, Ağustos limanında meydanag kaybettiğini veyaralandığı Sahsım Dostluk kaybedenlere Allah'tan devletine taziyelerimi sunuyorum. sifalartemeniediyoru üyeleri patlamasonucund elim patlamada hayatlarını olmak halkına patlamada kardeşlerimize Dost kardeş acısını paylaşan ülkemizin, ihtiyaç duyulması halinde türlü yardımı sunmaya hazır olduğunu belirtir, felaketin biran önce saygılarımı Nazım MAVİŞ Sinop Milletvekili Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Nohad ASHNOUK Lübnan-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Baskanı ŞARTSIZ MILLETINDEE'

“Sayın Başkan,
Değerli Meslektaşım,

4 Ağustos 2020 tarihinde Beyrut

limanında meydana gelen patlama sonucunda çok sayıda insanın hayatını kaybettiğini ve yaralandığını derin bir teessürle öğrendim.Şahsım ve Dostluk Grubu üyeleri adına bu elim patlamada hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyor, yakınları başta olmak üzere Lübnan halkına ve devletine taziyelerimi sunuyorum. Ayrıca, patlamada yaralan kardeşlerimize acil şifalar temenni ediyorum” dedi.
Maviş; dost ve kardeş Lübnan halkının acısını paylaşan ülkemizin, ihtiyaç duyulması halinde her türlü yardımı sunmaya hazır olduğunu belirtti.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest