4 YILLIK MEZUNLAR AMA iŞSiZLiKTEN TRAKTÖR ŞOFÖRLÜĞÜNE BİLE RAZILAR!…

Orman Bölge Müdüğrlüğü’nün alacağı işçi alımına rekor başvuru. Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü Kastamonu ve Sinop için alacağı 8 kişilik traktör operatörlüğü için 1102 başvuru olurken 90’ının 4 yıllık üniversite mezunu, 233 kişinin de ön lisans mezunu olması dikkat çekti.

4 YILLIK MEZUNLAR AMA iŞSiZLiKTEN TRAKTÖR ŞOFÖRLÜĞÜNE BİLE RAZILAR!…

4 Ağustos’ta başlayıp 10 Ağustos’ta sona eren Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı ihalesinde Kastamonu Orman Bölge müdürlüğü’ne rekor başvuru geldi. Kastamonu orman bölge müdürlüğü daimi işçi alımına başvurusu kabul edilenler için kuralar çekildi.  Kazananlar ise 24- 26 Ağustos tarihleri arasında ilan edilecek.
Bölge Müdürlüğü bazında toplam 52 kişilik işçi alımı için Kastamonu ve Sinop İş Kurumu İl Müdürlüğü internet sayfasında kuraya tabi olmak üzere 04 -10.08.2020 tarihleri arasında ilan edilen duyuruya 1349 kişinin başvurduğu öğrenildi.
İşçi alımında özellikle traktör operatörlüğü için yapılan başvuruda 4 yıllık üniversite mezunlarının olması dikkat çekiyor. Sinop için alınacak 4 kişilik traktör operatörlüğüne 4 yıllık üniversite mezunu 25 kişi 2 yıllık önlisans mezunu 62 kişi, ortaöğretim mezunu 168 kişi olmak üzere toplam 255 kişi başvurdu. Kastamonu için alınacak 4 kişilik traktör operatörlüğüne başvuran 4 yıllık üniversite mezunu sayısı 65 olurken, 2 yıllık ön lisans mezunu 171, ortaöğretim mezunu 612 kişi olmak üzere 847 kişi başvurdu. En çok başvurunun yapıldığı traktör operatörlüğü sonrası Sinop ve Kastamonu için alınacak 64 kişilik İş makinası operatörlüğüne 9’u 4 yıllık üniversite mezunu olurken 31 kişi de 2 yıllık ön lisans, ortaöğretimden 160 kişi olmak üzere toplam 200 kişi iş başvurusunda bulundu.
Ankara OSTİM Hizmet merkezince gönderildiği belirtilen 1349 kişi için bu gün saat: 09.30’da Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğünde Noter huzurunda kura çekimi gerçekleştirileceği belirtildi..
Müracaat sayısı talep sayısında dört katını geçen meslekler için dört katı asil ve dört katı yedek adayların belirlenmesi amacı ile  20 Ağustos’ta gerçekleştirilen kura çekiminin sonuçlarının Kastamonu Bölge Müdürlüğünün web sayfasında 24-26.08.2020 tarihleri arasında ilan edilecek. Yapılan duyuruda adaylara ayrıca tebligat yapılmayacağı ifade ediliyor.
Noter çekilişlerinin ise çekilişten 4 gün sonra ilan edilecek olması kafalarda soru işareti bıraktı.
Bölge Müdürlüğü’nün sitesinde; Kastamonu İli; (Ekskavatör operatörü 20 asil ve 2 yedek, İş Makinesi Operatörü 48 asil ve 48 yedek, Traktör Operatörü 4 asil ile 1 öncelikli ve 4 yedek)
Sinop ili; ( İş Makineleri Operatörü 16 Adet Asil ve 16 Adet yedek, Traktör Operatörü 4 asil ve 4 yedek)” alıanacağı belirtiliyor.
Resmi internet Sitelerinde yayınlanan açıklamadaki ilk paragraftaki alım sayıları iller için açıklanan son paragraftaki alım sayıları ise birbirini tutmuyor.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest