30 AĞUSTOS ÇOŞKUSUNA PANDEMİ DE ENGEL OLAMADI!

30 Ağustos Zafer Bayramının 98. Yıl dönümü tüm Türkiye deolduğu gibi ilimizde ve ilçemizde de coşku ile kutlandı. Pandemi gölgesinde gerçekleşen törenlere vatandaşlar balkonlarına, esnaf ise dükkanlarına astıkları bayraklarla katıldı.
Sinop Valiliği Hükümet Meydanındaki Atatürk Anıtı’na Vali Erol Karaömeroğlu ve Belediye Başkanı Barış Ayhan tarafından çelenk konulma töreni ile başlayan etkinliklere pandemi de engel olamadı.


Al Bayrağımızın göndere çekilmesinin akabinde günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından Çelenk Sunma programı sona erdi. Şehitliklerin ziyaret edildiği anma törenlerine 30 Ağustos Zafer Bayramının 98. Yıldönümü münasebetiyle gerçekleştirilen Çelenk Sunma Törenine Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu’nun yanı sıra, Belediye Başkanı Barış Ayhan, AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Cumhuriyet Başsavcı V. Uğur Keskin, Ağır Ceza Reisi ve Adalet Komisyonu Başkan Faruk Kıl, Vali Yardımcısı Murat Girgin, Sinop Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Kamil Demirci, İl Emniyet Müdürü Cahit Şahin, İl Jandarma Komutan V. J. Yarb. Baki Deniz, İl Genel Meclisi Başkanı Yakup Üçüncüoğlu Kurum Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri ve Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Özgen katıldı.
Durağan ilçesinde yapılan çelenk koyma törenlerine ise Durağan Kaymakam vekili Saraydüzü kaymakamı Hasan Hüsnü TÜRKER, Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, Durağan Cumhuriyet başsavcısı Süleyman Kılıç Siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest