ÇAKICI; MARKA ŞEHİR İÇİN ÇALIŞIYORUZ, HER ŞEYİMİZİ MARKALAŞTIRIYORUZ!

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Boyabat Belediyesi tarafından hizmete sunulan Yaşayan Kültürel Miras Müzesinde basın mensuplarını ağırladı..

ÇAKICI; MARKA ŞEHİR İÇİN ÇALIŞIYORUZ, HER ŞEYİMİZİ MARKALAŞTIRIYORUZ!

 

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Çakıcı kendisinin ticaretten gelen bir siyasetçi olduğunu vurgulayarak; şehirlerinde bir hikayesi ve markası olduğunu belirterek ‘biz bu şehri marka yapacağiz’ dedi.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Çakıcı kendisinin ticaretten gelen bir siyasetçi olduğunu vurgulayarak; şehirlerinde bir hikayesi ve markası olduğunu belirterek ‘biz bu şehri marka yapacağiz’ dedi.
Başkan Çakıcı, hizmete açılan müze ve ilçede sürdürülen yatırımlar hakkında bilgiler verdiği açıklamasında eleştirilere de cevap verdi. Bir basın mensubunun ilçenin il merkezi ve diğer ilçelere göre merkezi idareden daha fazla hizmet aldığı imasıyla ‘Boyabat büyük götürüyor’ demesi üzerine Çakıcı, “Boyabat büyük götürmüyor, büyük düşünüyor. Biz büyük düşündüğümüz için bu hizmetleri yapıyoruz. Onu öyle konuşanlarda eğer büyük düşünürlerse güzel hizmetler yaparlar” dedi.

ORTAK GEÇMİŞİNİZİ GELECEĞE TAŞIMAZSANIZ KAYBEDERSİNİZ
Boyabat’ın her yönden gelişimi için büyük bir gayretle mücadele ettiklerini kaydeden Başkan Şefik Çakıcı: “Siz ortak geçmişinizi geleceğe taşımazsanız orada şehircilik yapamazsınız. Geçmişiyle kopuk bir beton yığını olur. Mesela; Frigyalılardan bu zamana kadar bu bölgede pirinç üretiliyor. Bunun yanında tescillediğimiz halk arasında çirkin domates olarak bilinen Gazidere domatesimiz var. Her yıl bu domatesimizin festivalini gerçekleştiriyoruz. Benim hedef kitlem bölgemize gelen turistlerimiz ve misafirlerimiz. Bunun yanında yassı soğan dediğimiz doğuca soğanımız var. İlerleyen günlerde bunu da tescil ettireceğiz. Markalar dünya ülkelerinin önündedir. Şehrin değerlerini marka yaparsanız, siz şehri de markalaştırmış olursunuz.” dedi.

BÜYÜK DÜŞÜNÜYORUZ, BÜYÜK HİZMETLER YAPIYORUZ!
Çakıcı açıklamasında; “arkadaşlar ben büyük düşünüyorum. Bakın bu gün Boyabat’ta meydan projesine 415 bin TL kredi ödüyoruz. Bununla yapıyoruz. 9,5 milyon TL’ye kültür merkezi yaptık. Bunu belediyenin bütçesiyle yaptık. Hiç bir yerden bir kuruş almadık. Bakınız Sinop’taki kültür merkezini Kültür ve Turizm Bakanlığı yaptı. Biz Boyabat Kültür Merkezini belediyenin bütçesiyle yaptık. O zaman birilerinin alkışlanması lazım. Hiç bir yerden bir kuruş hibe almadık. Bu gün gidiniz ve bakınız Boyabat Kültür Merkezine. Sinop’ta demiyorum, çevre illerinden daha fonksiyonlu bir kültür merkezi. Sinop Kültür Merkezinde sadece müdürlük, toplantı ve sergi salonu var. Boyabat’ta yaptığımız merkezimizde en altta hamamı, otoparkı, ticari alanları, 900 metrekareden, bin 800 metrekare dükkan var. Dükkanları satacağız ve merkezin parasını bedavaya getireceğiz. Çıkıyorsunuz üzerine 150 kişilik sinema, düğün salonu, konferans salonu, fuaye alanları, sergi salonları ve bowling salonu var. Bowlinge Sinop’tan gelenler var. Biz bu ilçeye hayallerimizi beklentilerimizi katıyoruz. İnsanımızı kültürel miraslarımızla tanıştırıyoruz” dedi.
Kentinden geçmişten günümüze kullandığı eşyalar yöresel ürünlerin yer aldığı ‘Yaşayan Kültürel Miras Müzesi’ bilimsel anlamda gelen konuklarını ağırlamaya çalışıyor. Özellikle Halk bilimcilerin her ürün için ayrıntılı bir hikaye ile anlatımı insanı geçmişe götürüyor.

 

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest