MAVİŞ BASINLA BULUŞTU; İÇTENLİKLE CEVAP VERDİ!…

AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş basın mensupları ile Durağan Buzluk Mesire ve piknik alanında bir araya geldi. Dikmen’deki Ak Parti kongresi sonrası Ak Parti il başkanı Uğur Giresun, tüm Ak Partili belediye başkanları, ilçe başkanları, İl genel Meclisi başkanı Yakup Üçüncüoğlu, Ak Parti İl genel meclis üyeleri ve Sinop basını Durağan Belediye başkanı Ahmet Kılıçaslan’ın organizasyonu ile Buzluk’ta buluştu.


Basın mensupları ile çok samimi bir diyalog kuran Maviş, pandemiden, Sinop meydan projesi ve kamuoyunda konuşulan bir çok konuya da açıklık getirderek, soruları cevapladı. Maviş; Sinop Belediyesi Bostancılı’ya atıldı mı? sorusuna; “Sinop belediyesinin taşınması için yer beğenen Sinop belediye başkanı Barış Ayhan’dır..Kendisi belediyeyi oraya taşımak istemiştir. Hatta 2 binadan biri bize yeter, diğerini yurt olarak kullanmaya devam edebilirsiniz ” dediğini söyledi . Maviş Sinop belediyesinin alınan kararlarda devre dışı olduğu iddiasını ise yalanlayarak ; “. “Biz bu konuda Belediye başkanıyla görüşüp bir önerisi, isteği olup olmadığını sorduk. Olmadığını söyledi.
Belediyenin taşınacağı yeri de kendi belirledi, Şehir kulübünü de kendi isteğiyle verdi. Biz zorla bir şey yapmadık” açıklamasında bulundu. Maviş Sinop belediye başkanı olmadan Sinop valisi, Ak Parti il başkanı ile birlikte bakanlıklarda yapılan görüşmeye ilişkin tartışmaların makul olduğunu buna yönelik eleştirilerin haklı olabileceğini belirterek “Partimize mensup belediye başkanlarımızla yapacağımız toplantıya herhâlde muhalefete mensup belediye başkanını çağıramayız. Ama istişarelerimiz ve fikir alışverişlerimizde sürekli oluyor. Takdir edersiniz ki siyaset yapıyoruz. Bizim sürekli birlikte olmamız her iki partinin tabanından tepki görür, ona da bana da zarar verir. Bu anlamda sadece Sinop’a yapılacak olan hizmetlerde belediye başkanını göz ardı etmemiz fikrinin almamamız söz konusu değildir. Biz Sinop halkının tercihine saygı duyuyoruz. Bakanlıklarda yaptığımız görüşmelerde Sinop belediye başkanının olmamasına yönelik yapılan eleştirilerde makul görüyorum” dedi.

TÜRKİYE DE EN İYİ 15 İL ARASINDAYIZ..
BOYABAT VE DURAĞAN DA VAKA ÇOK!
Maviş Sinop’un pandemi ile ilgili süreçte Türkiye deki durumu itibari ile daha iyi bir durumda olduğunu ifade ederek; “buna rağmen Türkiye genelinde ,iller sıralamasına bakarsak en iyi 15 il arasındayız. . Sinop”ta en çok koronavirüs vakalarının, Boyabat, Durağan ve Sinop merkezde görüldüğünü belirten Maviş, şu anda Boyabat ve Sinop pandemi hastanesi gerektiğinde kullanılmak üzere eski hastanemizi il özel idaresi kaynakları ile hazır hale getirdik. Arkadaşlara okula, yola kaynak bulabiliriz ama sağlık en öncelikli konumuz kaybedilen bir canı geri getiremeyiz dedim. Onlarda sağ olsunlar yola, okullara ayrılan kaynakları hastaneye ayırarak insanımızın sağlığına yatırım yaptılar. Şimdilik ihtiyaç yok ama olursa hazırlığımız da tamam olsun istedik. Önceliğimiz insanımızın sağlığı” dedi.

EĞİTİMDEKİ BAŞARISIZLIĞI İNCELEYELİM!
Özellikle Durağan’da LGS ve LYS yaşanan başarısızlığın sorulduğu diyalogda diğer gazetecilerin Sinop’ta genel bir başarısızlığın olduğunun belirtmesi üzerine Maviş; “Bu konu ie ilgilenelim. Bundan haberim yoktu. Bunu bir inceleyelim. Neden kaynaklanmış? nasıl olmuş? eksiklik nerede bir bakalım” diyerek danışmanına not ettirmesi dikkat çekti.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest