BUZLUK TABİAT PARKI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Durağan ilçesinde bulunan Buzluk Yaylasının tabiat parkı ilan edilmesi ve turizme kazandırılması için çalışmalar devam ediyor.
Doğa Koruma ve Milli Parklar 10. Bölge Müdürü Hasan BAŞYİĞİT, Belediye Başkanımız Ahmet KILIÇASLAN, Durağan Buzluk Tabiat Parkı’mızın Gelişim Planı çalışmaları kapsamında personellerle birlikte yerinde incelemelerde bulundu.

BÖLGE TURİZMİNE HAREKET KAZANDIRILACAK

Bölgenin keşfedilmeyi bekleyen bir doğa harikası olduğunu belirten Durağan Belediye Başkanımız Ahmet Kılıçaslan, Tabiat parkı ilan edilen Buzluk Yaylasının bölge turizmine katkıda bulunulacağını söyledi. Kılıaçslan; “Tarım ve Orman Bakanlığı Milli Parklar Genel Müdürlüğüne yaptığımız girişimler sonucu Buzluk Yaylası Tabiat Parkı yapılması için Milletvekilimiz Dr. Nazım Maviş’in desteği ile ilk adım atılmıştı. Buzkuk Yaylasında 51,6 hektarlık alan, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğümüzün teklifi, Tarım ve Orman Bakanlığımızın olurları ile BUZLUK TABİAT PARKI olarak tefrik ve ilan edildi. Amacımız bu ilçenin, önemli değerlerini herkesle paylaşmak. Doğa bize güzelliğiyle bu nimeti vermiş.

Bunları korumak, bundan sonra da yaşatılmasına vesile olmak gibi bir amaç güdüyoruz. İnşallah bu bir başlangıç olur, vesile olur, Ben de elimden gelen çaba ve girişimlerde bulunacağım.

Doğa Koruma ve Milli Parklar ekibine teşekkür ediyorum” dedi.
Projenin hayata geçmesine vesile olanlara teşekkür eden Belediye Başkanımız Ahmet KILIÇASLAN; “Desteklerinden dolayı Milletvekilimiz Dr Nazım MAVIŞ’e, İl Başkanımız Uğur GIRESUN’a, Doğa Koruma ve Milli Parklar 10. Bölge Müdürü Hasan BAŞYİĞİT’e ve emeği geçen destek veren herkese teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun.”dedi.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest