MOBİL EBA ARACI KÖY YOLLARINDA

Covid 19 Nedeni ile tüm dünyada eğitime ara verilmesinin ardından uzaktan eğitime Mobil Eba Aracı ile birçok köy okulu ve yerleşkeye ulaşım sağlanmaya başlandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Eğitim Bilişim Ağının (EBA) yaygınlaştırılması talimatının ardından harekete geçen Durağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, özellikle köylerde yaşayan öğrencilerin yararlanması amacıyla “EBA mobil destek aracı” hazırladı.
Hazırlanan araçlarla köyde gerekli uzaktan eğitim alamayan öğrencilere hizmet götürülmeye başlandı.Yapılan bu hizmetle eğitimin kesintisiz bir şekilde devam etmesi için gereken tüm çaba ve gayretler hızla devam ediyor.

“Eğitim Hizmeti Artık Mobil Araçta”
Yapılan açıklamada tüm öğrencilerin eğitimden eşit bir biçimde yararlanması gerektiği ve bu amaçla imkanı olmayan, altyapısı yetersiz olan köy okullarına uzaktan eğitim hizmetini götürmeyi planladıkları bilgisi paylaşıldı.
Mobil Eba Araç uygulamasi ile eğitime kavuşan öğrenci aileleri bu uygulamadan memnun kaldıklarını ve yapılan hizmetlerden dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve bu konuda emeği geçen öğretmenlere ve görevli kamu çalışanlarına teşekkürlerini ilettiler.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest