SİNOP NKP’DEN ÇED RAPORUNA İTİRAZ

Sinop Nükleer Karşıtı Platform Dönem Sözcüsü Kayhan Konukçu, Sinop NKP bileşenleri olarak, 11 Eylül tarihinde onaylanan Sinop Nükleer Santral Nihai ÇED Raporu ile ilgili itiraz davası açtıklarını söyledi.
Sinop Nükleer Karşıtı Platform tarafından Sinop kurulması planlanan nükleer santral için hazırlanan nihai ÇED raporunun kabulü il alakalı bir basın açıklaması yapıldı. Sinop uğur mumcu meydanında düzenlenen basın açıklamasında Sinop Nükleer Karşıtı Platform yürütme kurulu adına açıklama yapan Sinop NKP Dönem Sözcüsü Kayhan Konukçu, 11 Eylül tarihinde onaylanan nihai ÇED raporunu kabul etmediklerini ve Sinop NKP bileşenleri olarak adliyeye giderek ÇED raporu ile alakalı itiraz davası açtıklarını belirtti.
Bu nedenle de bu gün Sinop Adliyesinde Sinop Nükleer Karşıtı Platform Bileşenleri; TTB, KESK, TMMOB’ye bağlı; EMO, JMO, Metalurji Müh. Odası, ŞPO, Sinop Barosu, Milletvekilimiz Barış Karadeniz, Sinop Belediye Başkanlığı, Ayancık Belediye Başkanlığı, SNKPDER, Sinop ÇDD, ÇYDD Sinop Şubesi, Ayancık Çevre Koruma Derneği, Sinop Kent Hakları Derneği ve Sinoplu Yurttaşlar grubu olarak Sinop NS ÇED olumlu raporuna itiraz ederek davamızı açtık” dedi.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest