ESENYURT CHP’DEN, DURAĞAN CHP’YE ZİYARET!

ESENYURT CHP’DEN, DURAĞAN CHP’YE ZİYARET!

CHP Esenyurt İlçe başkanlığı Bilişim sorumlusu Günay Erdoğan ve CHP Kıraç bölgesi örgütlenmeden sorumlu başkan yardımcısı Şaban Giyici CHP Durağan ilçe başkanı Mustafa Eker’i ziyaret etti. Ziyarette CHP Eski Durağan ilçe Başkanı Emin Adıgüzel’de bulundu.
CHP Durağan ilçe binasında gerçekleştirilen ziyarette CHP Durağan ilçe başkanlığı ve Esenyurt ilçe başkanlığı arasında nasıl bir dayanışma sağlanabilir? sorusuna cevap arandı. Özellikle Durağanlıların yoğun olarak yaşadığı Kıraç’la Durağan arasında sıla – gurbet ilişkisinin hemşehrilik bağlarının güçlendirilmesinde neler yapılabileceği üzerinde duruldu. Esenyurt CHP Bilişim sorumlusu Erdoğan, bölgede sivil toplum örgütü ve Sinoplularla iletişimin sağlamasında önemli bir görev üstlenen 31 mart yerel seçimlerinde ve sonrasında yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Şaban Giyici’ye dikkat çekti. Erdoğan ; Orda yaşamalarını ikame ettiren ve Sinop’la Durağan’la olan bağlantılarını da koparmayan Sinoplu hemşehrilerimizin sorunları ile yakından ilgileniyoruz. Gerek belediye olarak gerekse parti olarak sürekli ne yapabiliriz? Nasıl bir bağ kurabiliriz? Bunu araştırıyoruz Bu kapsamda çalışmalarımızda sivil toplum örgütü liderlerinin yanı sıra öncü olan önde olan bize yakın olan ve yol gösteren her görüşü benimsiyor ve önemsiyoruz” dedi.
SİNOPLULAR OLARAK DEĞİŞİMDEN YANA DURDUK!
Aslen Durağanlı olan ve Kıraçta ikamet eden CHP Kıraç bölgesi örgütlenmeden sorumlu başkan yardımcısı Şaban Giyici ’de; Sinoplulara ve Durağanlılara AKP döneminde çok söz verildiğini ama hiç birinin gerçekleşmediğini ifade ederek; “ 31 Mart yerel seçimlerinde ve sonrasında Sinoplular olarak kenetlendik ve değişimi gerçekleştirdik. Bu gün çok sayıda Durağanlı hemşerimiz Sinoplular CHP’ne üye oluyor. Bu değişim yakın zamanda Durağan’da hissedilecektir. Birlikte ne yapabiliriz. Durağanlı hemşerilerimize nasıl yardımcı olabiliriz bunun çalışmasını yapıyoruz” dedi.

TEK PENCEREDEN BAKMAYI BIRAKMALIYIZ!
CHP Durağan ilçe başkanı Mustafa Eker’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “özellikle hemşerilerimizin yoğun olarak yaşadığı bölgelerde istişare ve dayanışma ruhunun öne gelmesi gerekiyor. Durağanlı hemşerilerimiz artık Türkiye ye de dünyaya tek pencereden bakmayı bırakmalı ve denge olmayı öğrenmelidir. Bu kapsamda bizlerde bu bölgelerdeki hemşerilerimizle daha sık bir araya gelmek sorunlarını yetkili merciilere taşımak hak ettiği hizmeti alması noktasında yardımcı olmak zorundayız. Sizlerle sağlanacak iletişi ve ilçe ile bu bölgeler arasında sağlanacak birliktelik CHP’nin de anlaşılmasına daha fazla insanımıza ulaşmasına yardımcı olacaktır” dedi.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest