MAVİŞ, CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

AK Parti Sinop Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Dr. Nazım MAVİŞ 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle kutlama mesajı yayınladı.

Maviş, mesajına Cumhuriyetimizin ilanının 97. yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Harbinin kazanılmasına ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşuna öncülük eden tüm kahramanları, saygıyla ve minnetle yad ederek, vatan topraklarının her karışında kanı ve alınteri olan ecdad ve şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar ve sağlıklı bir ömür dileyerek başladı.
Maviş, Milletimizin tarih boyunca daima hür ve bağımsız yaşadığını hatgırlattığı mesajında; “etrafını kuşatmaya çalışanlara yönelik gerçekleştirdiği hamlelerle bağımsız ve hür yaşama kararlılığını daima gösterdiğini, Birinci Dünya Savaşından sonra kendini esir etmek isteyen düşmanlarına karşı elde ettiği destanlaşmış Kurtuluş Savaşı zaferi sonucunda kurulan devletin idare şeklini, yönetimde Milletin söz sahibi olduğu Cumhuriyet olarak belirlediğini ifade etti.
Maviş, Cumhuriyetin, ülkemizin hürriyet ve bağımsızlığı uğruna verilen çetin bir mücadelenin akabinde vücut bulduğunu, büyük zahmet, fedakarlık ve zorluklarla elde edilerek emanet edilen vatanı korumanın en önemli görevleri olduğunu dile getirdi.
Maviş, Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesini en başından en sonuna kadar milli iradenin temsilcisi olan Meclis eliyle yürüttüğünü, bu yıl 100’üncü yıldönümü kutlanan Büyük Millet Meclis’inin bugüne kadar ülkemizin kalkınması ve ileriye gitmesi için önemli çalışmalarda bulunduğuna işaret etti.
Maviş, dünyanın en gözde, üzerinde en çok mücadele yürütülen coğrafyasında yaşamanın bedelini vatan evlatlarının tarih boyunca canlarıyla ödediğini, bundan bir asır önce başlatılan ve Cumhuriyetle taçlandırılan İstiklal Harbimizin bir benzerini, Millet ve devlet olarak, varlığımızı ve geleceğimizi korumak amacıyla farklı görüntüler ve yöntemlerle vermeye devam ettiklerini, Milletimizin, Allah’ın yardımıyla kadim tarihi birikimi, köklü devlet tecrübesi ve bir asra yaklaşan Cumhuriyet birikimi ile Milli birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik her türlü oyun, her türlü fitnenin üstesinden gelebilecek güce, imkana, kararlılığa sahip olduğunu dile getirdi.
Maviş, Türkiye’nin her başarısının, aynı zamanda bölgemizdeki ve dünyadaki tüm mazlumların, mağdurların yüreğindeki umutları besleyip, canlandırıp harekete geçirdiğini, Selçuklu’dan Osmanlı’ya ve oradan Türkiye Cumhuriyeti’ne tarihi süreklilik içinde süren büyük yolculuğun 2023 hedefleriyle taçlanacağını, 2053 ve 2071 vizyonlarıyla da bir üst seviyeye çıkacağını ifade etti.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest