Sürücüler Radara Dikkat!

27 Ekim 2020 günü alınan kararla Saraydüzü, Durağan ile Karacaören Mevkii ve Sanayi Sitesi kavşağı olmak üzere ilçe merkezimize giriş ve çıkışlarda uyarı levhaları konularak Radar uygulaması haftanın farklı günlerinde ve saatlerinde yoğun olarak yapılacağı belirtildi.
Kararı sonrası uygulamaya 28 Ekim 2020 Çarşamba sabah başlandı. Boyabat İlçe merkez sınırlarımız içerisinde bu zamana kadar meydana gelen Maddi hasarlı / Yaralamalı Trafik kazalarının önüne geçebilmek için son yıllarda yapılan titiz çalışmalar neticesi trafik kazaların sık sık meydana geldiği noktalar trafik ekiplerince mercek altına alındı.

Yapılan uygulamaya katılan Boyabat İlçe Emniyet Müdürü Ali Asker Bayar durdurulan araç sürücülerine uygulamadan memnun musunuz, sorusunu sık sık dile getirdi. Araçlarında bulunan vatandaşlar ise; sizler, bizlerin mal ve can güvenliğimiz için çalışıyorsunuz cevabını verirken, Polis müdürü aynı zamanda araçta bulunan vatandaşları sosyal mesafe, maske, emniyet kemerleri ve hız konusunda uyarılarda bulundu.
Vatandaşların can ve mal güvenliği koruma amaçlı yapılan bu uygulamaya vatandaşlardan da olumlu tepkiler geldi. Boyabat Topalçam mevkine kurulan radar uyarı levhası sonrası bu sabah yapılan uygulama olumlu netice verdiği görüldü. Trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can, mal güvenliği açısından bu uygulamaların çeşitli zamanlarda, çeşitli değişik noktalarda devam edeceği bildirildi.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest