2. KEZ KORONAYA YAKALANAN SİNOP’TAKİ DOKTORDAN İSYAN!

Sinop Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servis bölümündeki Uzman Doktor Özgür Ocak ikinci kez koronavirüse yakalanınca, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’na isyan etti ve istifaya çağırdı. Odatv’ ve Halksesi. com adlı internet sitesinde yayınlanan haberde doktorun sosyal medya mesajlarına yer verildi. Dr. Ocak mesajlarında“Sinop gibi 200 bin nüfuslu kentte her gün 1-2 kişi bazı günlerde 5 kişi birden Covid’den ölüyorsa en basitinden günlük 400 ölüm vakası eder” diyerek acı gerçeğe dikkat çekti.
Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara’yı sert sözlerle eleştiren doktor Özgür Ocak, “Temmuz ayının sonunda vaka sayısı 100’lere inecek diyen sen değil miydin bir de bakanlığın verdiği ölüm rakamlarının doğru olduğunu söylüyorsun” ifadelerini kullandı.
“Gerek vaka sayıları, gerek ölüm sayılarının yanlış olduğu konusunda hiçbir yorum yapmayan, onurlu bir çıkış göstermeyen bilim kurulu hocaları, kaybettiğimiz meslektaşlarımızın ve insanların vebali ömür boyu sizi bırakmayacak. Yazıklar olsun size” diyerek mesajlarına devam eden Uzman Doktor Özgür Ocak, “Sinop gibi 200 bin nüfuslu bir kentte her gün 150 pozitif çıkıyorsa en basitinde genelde 60 bin vaka eder. Sinop gibi 200 bin nüfuslu kentte her gün 1-2 kişi bazı günlerde 5 kişi birden Covid’ten ölüyorsa en basitinden günlük 400 ölüm vakası eder. Bu durum karşısında sessiz kalan #BilimKurulu istifaaaa” diye yazdı.

Başa dön tuşu