BAŞKAN YÜKSEL: BU ÜCRET HİÇBİR ŞEYE YETMEZ

CHP Sinop İl Başkanı İnan Savaş Yüksel, belirlenen asgari ücretin yetersiz bulunduğunu ifade ederek, Sinop Belediyesi’ni örnek gösterdi.

Milyonların gözünü kulağını diktiği asgari ücret nihayet belli oldu. Çalışanların asgari ücreti 2 bin 825 TL olarak belirlendi. CHP Sinop İl Başkanı İnan Savaş Yüksel ise hükümetin belirlediği asgari ücrete Sinop Belediyesi’ni örnek göstererek eleştirdi.

“KİRAYA MI YETER FATURAYA MI YETER?”

CHP’li Sinop Belediye Başkanlığı’nın Toplu İş Sözleşmesi dahilinde en düşük işçi maaşının brüt 4 bin 350 TL, net 3 bin 350 TL olarak belirlendiğine değinen İl Başkanı Yüksel, “Bu hayat pahalılığı ve ekonomik krizde vatandaşa reva görülen ücret hiçbir şeye yetmez. Milyonlarca asgari ücretli kirasını mı düşünsün, faturasını mı, çocuğu varsa onun masrafını mı, hangisini? Bu bağlamda verilen ücretin yetersiz olduğunu düşünüyorum. Öte yandan Sinop Belediyemizin belirlediği asgari ücret ise taktire değer. Her zaman emekçi arkadaşlarımızın yanında olduğumuz bu vesileyle bir kez daha gösterildi. Bu kenti yarınlara birlikte hazırlayacağız.”

Başa dön tuşu