Sinop’a 17 Yeni Hekim Atandı…

AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Sinop’a planlanan yeni hekim atamalarının 28 Aralık Pazartesi günü sonuçlanacağını söyledi.

Sinop'a 17 yeni hekim ataması

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, 96 DHY kapsamında Sinop Atatürk Devlet Hastanesi başta olmak üzere, Boyabat, Durağan, Gerze ve Ayancık devlet hastanelerine toplam 17 yeni uzman ve pratisyen doktor atamasının planlamasının yapıldığını, 28 Aralık tarihinde atamaların sonuçlandırılacağını kaydetti.

Sağlık Personeli Atağı
Nazım Maviş, 2020 yılı Aralık ayı planlaması dışında son altı ayda Sinop genelinde 32
uzman hekim, 42 pratisyen hekim ve 8 diş hekimi olmak üzere toplam 82 hekimin göreve başlamasının yanı sıra 23 hemşire, 6 ebe, 14 sağlık memuru, 7 sağlık teknikleri, 2 psikolog, 11 diğer unvanlarda olmak üzere toplam 63 sağlık personelinin de göreve başladığını hatırlattı. Maviş, Türkiye geneli KPSS yerleştirmesiyle Sinop il ve ilçelerine ataması yapılan 32 yardımcı sağlık personelinin de Ocak ayı içinde sağlık ordusuna katılacaklarını ifade etti.

Hastane Hizmet Rolleri Yükseltildi
Dr. Maviş, 2020 yılı içinde Sinop Atatürk Hastanesinin B grubundan A2 seviyesine, Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesinin C Grubundan B Grubuna rolünün yükseltilmesiyle sağlık hizmetleri, hekim sayısı ve yardımcı personel sayısında önemli iyileştirmelerin gerçekleştiğini dile getirdi. Maviş, merkez ve ilçelerde yoğun bakım yatak kapasitesinin artırılarak yoğun bakım yatak sayısının 114’e çıkarıldığını, Sinop genelinde hali hazırda var olan 660 yatak kapasitesinin, toplam 770’e ulaşacağını bildirdi.
Yeni Sağlık Merkezleri
AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Gerze TSM ASM ve 112 ASHİ’nin Nisan Ayında hizmet vermeye başladığını, Dikmen Entegre Sağlık Merkezinin tamamlandığını, geçici kabulünün yapılarak taşınma aşamasında olduğunu, Dikmen Entegre Sağlık Merkezinin hizmete alınmasıyla röntgen, laboratuvar ve diş hizmetlerinin de verileceğini belirtti. Türkeli TSM+ASM+112 ASHİ’nin yapımının %32 seviyelerine ulaştığını söyleyen Maviş, Durağan TSM+ASM+112 ASHİ’nin yapımının %44 seviyesine ulaştığını, Saraydüzü Entegre Sağlık Merkezi’nin fiziki gerçekleşme seviyesinin ise %65’lerde olduğunu ifade etti.

Yeni Hastaneler
Boyabat, Ayancık, Durağan ilçeleri ile Sinop Merkezde yapılan yeni hastanelerin hizmete sunulmasıyla vatandaşlara daha kaliteli sağlık hizmeti verildiğini kaydeden Nazım Maviş, Erfelek Entegre Devlet Hastanesi’nin yapım ihalesinin gerçekleştirildiğini belirterek, sözleşme imzalanması ve yer teslimi çalışmalarının en kısa sürede tamamlanacağını, Türkeli Yeni Devlet Hastanesi’nin de proje çalışmalarının hızla devam ettiğini açıkladı.

İşbirliği ve Fedakarlık Başarı Getirdi
AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, vatandaşların ihtiyaç duydukları sağlık hizmetinin kalitesinin artırılmasında çıtayı her geçen gün artırdıklarını belirterek, “Hizmete sunulan büyük ve modern sağlık yatırımlarımızın ardından, doktor açığının tamamlanmasında İl Başkanımız Uğur Giresun ve il teşkilatımızla beraber yürüttüğümüz gayretlerimiz sürecek. Bu kapsamda sağlık ve filyasyon hizmetlerini özveriyle sürdüren sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Başa dön tuşu