ÇOCUKLARIN KALBİ ATACAK

 

     Kendileri de eğitimci olan Berrin Özgen ve Burcu Ünlütürk tarafından  Ada Mahallesi Zeytinlik Semti’nde kurulan, Özel Çocuk Kalbi Anaokulunun açılışı, Sinop Vali Yardımcısı Ekrem Yaman, Belediye Başkanı Baki Ergül, İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban Karataş, MHP Sinop İl Başkanı Ceyhan Demir, CHP Sinop Milletvekili Adayı Barış Karadeniz, MHP Sinop Milletvekili Adayları M. Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk ve kalabalık bir davetli topluluğunun katıldığı görkemli bir törenle gerçekleştirildi. 
 
 
 
     Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, kurucular Berrin Özgen ve Burcu Ünlütürk yaptıkları açılış konuşmalarında katılımcılara teşekkür ederek, kurum hakkında çeşitli açıklamalarda bulundular.
     Açılış kurdelasını kesen Sinop Vali Yardımcısı Ekrem Yaman törende şunları söyledi: “Yeni bir eğitim öğretim müessesesinin hizmete açılmasıyla güç ve kuvvet bulduk. Cumhuriyet’in temel harçlarının atıldığı 23 Nisan gibi tarihi bir güne rastlaması sebebiyle ayrı bir tevafuk oldu. Anaokullarının sayısını artırmak, Sinop’ta da üzerimize düşen vazifelerden birisi. Yakın bir zamanda daha uygun ve kendi arazilerinde ileriye yönelik bir hamle içerisinde olduklarını öğrendim. Aslında; apartmanların alt ve orta katlarında, sakinlerle beraber bu eğitim-öğretim hizmetlerini vermek yerine yeni mekanları kazandırmak, ileriye yönelik güzel bir kazanç olur diye düşünüyorum. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
     Kurucular Berrin Özgen ve Burcu Ünlütürk yaptıkları açıklamalarda, ”Amacımız; çocuklarımızın doğal yapılarını bozmadan kendi şekillerini bulmalarına yardımcı olmak, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, ne istediğini bilen, sorgulayan, problem çözme becerisi, iletişim becerisi, yaratıcı ve eleştirel düşünme becerisi gelişmiş, evrensel değerlere sahip mutlu bireyler olarak hayata hazırlamaktır” dediler.
     Yeni açılan, Özel Çocuk Kalbi Anaokulunda normal eğitim ve öğretimin yanı sıra özel öğretmenler eşliğinde çocuklara İngilizce, piyano, keman, çocuk jimnastiği, çocuk yogosu, çocuk platesi ve drama gibi çeşitli eğitimler de verilecektir.
 
 
30 NİSAN 2015 – ŞEHİR GAZETESİ

 

Başa dön tuşu